W nowoczesnej kuchni rządzą szuflady

2017-10-25 11:31:51 (ost. akt: 2017-10-26 11:37:02)
W nowoczesnej kuchni rządzą szuflady

Autor zdjęcia: KAM

Stworzenie funkcjonalnej kuchni nie jest łatwym zadaniem. Z pomocą przychodzą oczywiście projektanci i producenci mebli, którzy podają nam gotowe rozwiązania. Najnowsze kolekcje czołowych producentów mebli kuchennych odznaczają się mnogością szuflad, które w sposób naturalny przejęły funkcje szafek.

Współczesne meble kuchenne wyposażone są w pojemne i wytrzymałe szuflady, które poradzą sobie nawet z tak znacznym obciążeniem, jak pakiet talerzy czy słoiki z zapasami.

W zależności od przeznaczenia szuflady mają różną wysokość i szerokość, możemy też doposażyć je w specjalistyczne organizery, które pomogą w utrzymaniu porządku. Dzięki nim wszystko jest zawsze na swoim miejscu.

Ich największym atutem jest pełen wysuw i łatwy dostęp do zawartości. Wyciąganie ważącego kilka kilogramów stosu talerzy z górnych szafek czy schylanie się po butelkę oleju schowanego w dolnej szafce jest nie tylko niewygodne, ale dodatkowo stanowi obciążenie dla pleców i stawów. Teraz to już nie problem — wysuwasz tylko szufladę.

— Obecnie projektowane szuflady mają również możliwość zoptymalizowania wysokości tak, aby zagospodarować co do centymetra dostępną powierzchnię zabudowy meblowej, według własnych oczekiwań — wyjaśnia Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań, które pozwolą zoptymalizować powierzchnię użytkową mebli, jest zastąpienie szafek w jednym rozmiarze szufladami o różnych wysokościach — dodaje nasz ekspert.

Szuflada dobrze wymierzona


Spośród licznych linii mebli kuchennych warto zwrócić uwagę na KAMmoduł PREMIUM. W tym zestawie wysokość poszczególnych szuflad nie jest przypadkowa, a precyzyjnie dobrana do rozmiarów naczyń, przedmiotów i produktów spożywczych, które mają być w nich przechowywane. W ten sposób efektywniej wykorzystamy wnętrze naszych mebli, przeznaczając na poszczególne grupy produktów dokładnie tyle miejsca, ile rzeczywiście potrzebują.

Zmieści się butelka, zmieści się i garnek


Dzięki rozbudowanemu systemowi szuflad już na etapie planowania zabudowy meblowej można określić indywidualne potrzeby domowników i do nich zaprojektować poszczególne moduły szuflad. Czy taki zabieg przyniesie efekty? Z całą pewnością tak. Cennej powierzchni nie zmarnujemy niepotrzebnie w szufladzie na sztućce, przyprawy czy drobne akcesoria kuchenne, tylko spożytkujemy w wysokiej, pojemnej szufladzie magazynowej, w której bez problemu zmieści się butelka oleju, duży karton soku, zapas wody mineralnej czy wysoki garnek.

— Nikt już nie traktuje szuflady jako miejsca, do którego naprędce wrzucamy przypadkowe przedmioty. Teraz przeznaczenie każdej szuflady jest z góry zaplanowane i to ono determinuje jej wymiary. Ponieważ inne jest zadanie szuflady na sztućce, a inne tej, w której będziemy przechowywać zapasy żywnościowe. To zabieg, który może skutecznie zwiększyć pakowność mebli — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych. Kr

EKSPERT
Andrzej Tomasiak,
właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie
Szuflady to idealny sposób na zagospodarowanie mało funkcjonalnych powierzchni jak na przykład narożniki. Sięganie do szafki usytuowanej w takim miejscu jest bardzo utrudnione, za to pełen wysuw szuflady gwarantuje wygodny dostęp do jej zawartości.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB