Nie każdy ma dom, a w nim przestronny salon, w którym może wybudować sobie kominek. A przy ogniu miło posiedzieć. Teraz także osoby, które mieszkają w blokach mogą mieć u siebie kominek. Mowa o biokominkach, które nie potrzebują ani specjalnego montowania, ani komina, a ni też dużej przestrzeni, by cieszyć domowników widokiem płomieni.
Oczywiście chodzi i specjalny płyn, (np. Eco fire). W biokominku to właśnie on jest źródłem energii. I to źródłem ekologicznym.
Wkład absorbujący w biokominku wyklucza ryzyko wylania czy rozlania się paliwa.
Bez zapachu i bez dymu
Płyn używany w biokominkach nie wydziela zapachu, a w czasie spalanie nie wytwarza dymu. Jeden litr takiego paliwa wystarcza na 2 do 5 godzin spalania. Czas zależy od wielkości płomienia. Taki kominek nie dość, że jest ekologiczny, to dodatkowo bardzo bezpieczny.
— Nasze kominki wyposażone są w bezpieczny bio-pojemnik z wkładem absorbującym — mówi Zbigniew Morawski, właściciel firmy zajmującej się sprzedażą, montażem i serwisem kominków. — To nowe i bardzo nowoczesne rozwiązanie pozwala na znaczne zużycie paliwa, a przede wszystkim sprawia, że urządzenie jest bardzo bezpieczne. To ważne, gdy w domu mieszkają dzieci abo zwierzęta. W czasie zabawy dziecko może przypadkowo przewrócić kominek z palącym się paliwem w pojemniku. Wkład absorbujący wyklucza ryzyko wylania czy rozlania się paliwa — dodaje Zbigniew Morawski.
Może stać na podłodze, może także wisieć na ścianie
Nie masz miejsca na kominek stojący? Powieś go sobie na ścianie. Producenci biokominków pomyśleli o wszystkim. W zależności od tego gdzie i ile mamy miejsca możemy sprawić sobie biokominek wolnostojący, wiszący lub portalowy. Urządzenia te doskonale wpiszą się w każdą przestrzeń: małą, dużą oraz tę na zewnątrz domu – w ogrodzie czy na tarasie.
Wybór kształtów i kolorów zależy wyłącznie od naszych upodobań. Wśród modeli kominków wolnostojący mamy zabudowane, z szybami z czterech stron, a także otwarte. O kształcie klasycznym, owalnym, a także narożne. Białe, czarne, stalowe, ażurowe, szklane.
I ostatnie — biokominki portalowe, które wręcz imitują tradycyjny kominek. Na takim kominku jest także miejsce na ustawienie rodzinnych fotografii, zegara czy trofeów sportowych.
Kominek sterowany pilotem
Miłośnicy nowinek technicznych i technologicznych z pewnością zainteresują się biokominkiem sterowanym za pomocą pilota. Możemy tu mówić o nowej generacji biokominków automatycznych. Kominki te wyposażone są w elektroniczny system sterowania ogniem i mogą być obsługiwane nie tylko za pomocą pilota, ale także za pomocą urządzeń mobilnych. Technologia ta pozwala na zintegrowaną pracę z systemem Inteligentnego Domu, co pozwoli uruchomić urządzenie w dowolnym momencie. Śnieżyce, zaspy, mróz? Nie straszna zima, gdy w domu czeka na nas salon z domowym ogniskiem. I to dosłownie
Ozdobne kamienie i ceramiczne drewienka
Prawdziwe ognisko to oczywiście płonące drwa i otaczające je kamienie. Te naturalne atrybuty możemy także zastosować (umieścić) w naszym ekologicznym biokominku.
— Do dyspozycji mamy ozdobne kamienie i drewienka ceramiczne, które świetnie imitują ich naturalne odpowiedniki. Mogą one być umieszczone zarówno w biokominkach wiszących jak i stojących. Zarówno kamienie jak i drewienka są bezpieczne w użyciu i odporne na wysokie temperatury — wyjaśnia Zbigniew Morawski.
Bożena Kraczkowska
Komentarze (1)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)
Anka #2386857 | 77.253.*.* 30 lis 2017 14:02
Super sprawa taki biokominek :) Jestem ciekawa, czy ten system sterowania pilotem udałoby się spiąć z systemem inteligentnego domu (np. F&Home)? Fajnie byłoby móc jednym urządzeniem kontrolować większość urządzeń w domu :)
!
odpowiedz na ten komentarz