Przytulnie jak w kuchni

2017-11-24 07:03:50 (ost. akt: 2017-11-23 09:09:42)
Przytulnie jak w kuchni

Autor zdjęcia: KAM

Jeśli domowy klimat, to oczywiście mowa o... kuchni. Współczesne trendy panujące w tej strefie domu pozwalając wykreować wyjątkowy „domowy” klimat. Podpowiadamy, co zrobić, aby miejsce wspólnych posiłków było “ciepłe” i tętniło rodzinnym życiem, zachęcając jednocześnie o wspólnego gotowania i długich rozmów przy kuchennym stole.

Od kilku sezonów w polskich kuchniach panuje nieco chłodny styl skandynawski, czyli biel I minimalizm. Co jednak zrobić, kiedy znudził nam się taki wystrój? To proste — biel zastąpić równie modnymi, ale ciepłymi w odbiorze dekorami drewnianymi, a minimalizm zabudowy meblowej przełamać urokliwymi relingami, półeczkami czy stylowymi witrynami.

Kuchnia jak ciepły szal


Nasza kuchnia może być “ciepła jak wełniany szal, a jej klimat może rozgrzewać jak gorąca herbata. Może brzmi to zbyt poetycko, ale poezji nigdy dość.
Przytulna kuchnia przybiera różne oblicza i pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Wśród sprawdzonych sposobów na osiągnięcie przytulnego klimatu w kuchni prym wiodą dekory drewniane i barwy utrzymane w ciepłych, subtelnych tonacjach beży i jasnych brązów.

Aby rozświetli i ożywić wnętrza zaaranżowane dekorami drewnianymi można połączyć je z dekorami w jasnych, świeżych kolorach. Dzięki takiemu zabiegowi kuchnia zyska dodatkowego smaku i nabierze subtelnej elegancji.
Przytulna kuchnia, stworzona z myślą o rodzinie, powinna być wyposażona w odpowiednie meble, w których znajdzie się sporo miejsca na przechowywanie produktów spożywczych i akcesoriów niezbędnych do gotowania.

Blat imitujący drewno ociepla kuchnię, korony i pilastry nadają jej klasycznego kształtu
.

I tu z pomocą przychodzi zabudowa do samego sufitu. Blat imitujący drewno ociepla kuchnię, korony i pilastry nadają jej klasycznego kształtu. Nowoczesny sprzęt agd spełni oczekiwania najbardziej wymagających. Nie może też zabraknąć stołu, przy którym zasiądzie rodzina — podpowiada Andrzej Tomasiak, właściciel studia mebli kuchennych w Olsztynie.

Drewno malowane


Przytulne i bezpretensjonalne wnętrze w bieli? Tak, to również jest możliwe pod warunkiem, że modernistyczną biel połyskującą z gładkich frontów zastąpimy jej cieplejszą odmianą.

— Bielone drewno to zabieg pozostający pod wpływem popularnej estetyki skandynawskiej w jej sielskiej odsłonie — przypomina Andrzej Tomasiak. — Matowa powierzchnia frontów z zaznaczoną strukturą drewna i widocznym usłojeniem pozwalają przełamać ascetyzm monochromatycznych kuchni w bieli, a jednocześnie zachować ich świeżość i prostotę. Jasna kolorystyka kuchni skutecznie rozświetli wnętrze nawet w pochmurne jesienne wieczory — dodaje nasz ekspert.

Dodatki ważna rzecz


Otwarte półeczki, witryny i relingi to elementy, które były mocno akcentowane już w poprzednim sezonie. Są obowiązkowe w przytulnej kuchni, bo to one tworzą jej nastrój i podkreślają charakter.

Stylowe relingi, na których wyeksponujemy urokliwe drobiazgi lub widoczne zza szyb witryn półki, na których można poustawiać naczynia pełniące nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną, nadają wyjątkową oprawę kuchni.
Tak zaaranżowane wnętrze jest klimatyczne i na pewno ucieszy wszystkich, którym znudziły się już minimalistyczne, chłodne kuchnie, ogołocone z wszelkich ozdób.
Przed nami okres przedświąteczny, zatem jeszcze cieplej będzie w naszej kuchni, gdy pojawią się w niej właśnie świąteczne akcesoria.
Bożena Kraczkowska


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB