Jak wyczyścić kanapę z sierści naszego pupila?

2017-12-04 07:01:42 (ost. akt: 2017-11-23 10:06:32)
Jak wyczyścić kanapę z sierści naszego pupila?

Autor zdjęcia: Worwo

Czy mamy psa czy kota, porządek musi być. Bez względu na to, jak duży jest nasz pupil, jego obecność w domu to dodatkowe obowiązki związane ze sprzątaniem.

Sierść w mieszkaniu to największy problem, z którym muszą zmierzyć się miłośnicy psów, kotów i innych zwierząt futerkowych. Orężem w tej walce będzie specjalna gumowa lub sylikonowa miotła. Idealnie zbiera z podłogi wszystkie włosy i nie elektryzuje się. To niezastąpiony produkt w gabinetach weterynaryjnych i w okresie linienia zwierząt.

Nawet, gdy sierść wreszcie zniknie nam z oczu, w domu może pozostać jej zapach. W sezonie jesienno-zimowym staje się on wyjątkowo uciążliwy.
Posiadając psa nie unikniemy jednak spacerów w deszczu, biegania po kałużach i błocie.

— Prostym trickiem, który pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów zwierzęcych z domu, jest wymiana papierowych worków do odkurzacza na wersję syntetyczną — podpowiada Piotr Bieńkowski, ekspert producenta akcesoriów do odkurzaczy. — Materiał, z którego wykonane są nowoczesne worki mają kilka warstw o różnej strukturze, dzięki którym są niemal całkowicie szczelne. Potrafią zatrzymać cząsteczki o rozmiarze nawet 330 nanometrów (już średnica włosa ludzkiego jest o ok. 50 tysięcy nanometrów większa) — dodaje ekspert.


Worki syntetyczne izolują więc nie tylko sierść, ale także pyłki, zarodniki pleśni, roztocza i przykry zapach. Dzięki nim możemy cieszyć się zarówno towarzystwem naszego zwierzaka, jak i prawdziwym zapachem domu.

Rozsypywanie piasku z kuwety przez kota łatwo ograniczyć, inwestując w zadaszoną toaletę dla tego czworonoga. Warto jednak zwrócić uwagę także na żwirek, którego używamy. Klasyczny piasek przykleja się do łapek zwierzaka i prędzej czy później roznosi się po całym domu.

Dobrą alternatywą są żwirki silikonowe lub drewniane — pozostają na swoim miejscu, a dodatkowo pochłaniają nieprzyjemny zapach. Praktycznym zabiegiem jest także ułożenie chropowatej podkładki wokół kuwety, która dodatkowo ograniczy rozsypywanie granulek. Analogicznie można rozwiązać także problem rozsypanych wokół klatki gryzonia czy królika trocin.

Psy nie potrafią pić elegancko. Zawsze rozchlapują wodę wokół miski. Na szczęście i na to wymyślono już sposób: magiczne miski redukujące chlapanie i rozlewanie wody. Nierozlewająca miska przydaje się nie tylko w domu, można zabrać ją do auta, w podróż czy na wystawę. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB