Zafunduj sobie saunę i bądź zdrów!

2018-02-01 06:00:00 (ost. akt: 2018-01-31 09:37:18)
Zafunduj sobie saunę i bądź zdrów!

Autor zdjęcia: HOT-TOP Olsztyn

Korzystanie z sauny poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn. Współczesne technologie pozwalają na instalowanie sauny w mieszkaniu. Kabiny i urządzenia nie wymagają dużych przestrzeni. Warto więc wziąć pod uwagę to rozwiązanie, choćby po, aby poprawić sobie nastrój, gdy za oknami szaro i deszczowo.

Obecnie wybór urządzeń jest duży i zależy wyłącznie od naszych potrzeb. W doborze odpowiedniego urządzenia pomoże nam nasz ekspert — Zbigniew Morawski, właściciel firmy sprzedającej sauny.

Sauna parowa
— Panująca tu temperatura waha się od 50 do 65 st. C., a stopień wilgotności powietrza osiąga 20-40 proc. Komfort przebywania w saunie mokrej można podnieść przez zastosowanie olejków eterycznych np. lawendowego, eukaliptusowego, cedrowego czy cyprysowego — zachęca Zbigniew Morawski.
Zapach lawendy relaksuje, natomiast olejek eukaliptusowy poprawia kondycję i wygląd skóry. Dlatego też sauna mokra jest świetna dla tych, który potrzebują relaksu.
Często w tego typu saunie umieszczane są również bloki solne i wówczas przekształca się ona w typową grotę solną. Pobyt w niej polecany jest w profilaktyce zapalenia gardła, krtani, oskrzeli i płuc. Zaleca się ją również w przypadku alergii.

Sauna sucha
W saunie suchej, nazywanej też fińską temperatura waha się między 60 a 90 st. C., natomiast stopień wilgotności wynosi 10-15 proc. Z sauny suchej nie powinny korzystać osoby chore na serce i mające problemy z oddychaniem. Przebywanie w saunie suchej oczyszcza organizmu z toksyn, sprzyja odchudzaniu i poprawia mikrokrążenie.

Sauna infrared
W saunie infrared (na podczerwień) oddziałują na nas promienie ultrafioletowe. Temperatura i wilgotność powietrza odgrywają tu drugorzędną rolę i mogą być one dowolne, ponieważ nagrzewanie ciała odbywa się poprzez promieniowanie podczerwone. Jest to bardzo dobre miejsce dla osób, które nie mogą korzystać z pozostałych typów saun.
Seans w saunie infrared rozszerza naczynia krwionośne, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn, mocznika, kwasu moczowego i kwasu mlekowego.

Łaźnie parowe
Łatwo uznać łaźnię parową za saunę parową, jednak nie są to identyczne rozwiązania.

— Różnice występują nie tylko w formie i sposobie kąpieli, ale również w konstrukcji i materiałach z jakich są zbudowane — zauważa nasz ekspert Zbigniew Morawski. — W odróżnieniu od saun parowych, gdzie wilgotność powietrza nie przekracza 65 proc. przy temp. z przedziału 50-110 °C, w łaźni parowej temperatura mieści się w przedziale od 40 do 55 °C, natomiast wilgotność osiąga nawet 100% — dodaje.


Korzystanie z łaźni parowej może łagodzić dolegliwości reumatyczne czy schorzeń dróg oddechowych. Już jedna kąpiel korzystnie wpływa na wygląd skóry, pobudza krążenie oraz oczyszcza organizm z toksyn. Kr

EKSPERT
Zbigniew Morawski, właściciel firmy sprzedającej sauny
Współczesne technologie pozwalają na instalowanie sauny w mieszkaniu. Kabiny i urządzenia nie wymagają dużych przestrzeni. Warto więc wziąć pod uwagę to rozwiązanie, choćby po, aby poprawić sobie nastrój, gdy za oknami szaro, ponuro i deszczowo.Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB