Jak zamienić duże mieszkanie w dwie kawalerki?

2018-02-08 06:28:32 (ost. akt: 2018-02-02 06:32:39)
Jak zamienić duże mieszkanie w dwie kawalerki?

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Dobra sytuacja na rynku mieszkaniowym sprzyja inwestycjom, dlatego wielu Polaków decyduje się ulokować swoje pieniądze właśnie w nieruchomościach. Kupując duże mieszkanie możemy podzielić je na dwa mniejsze. Podpowiadamy jak to zrobić.

Umiejętne rozplanowanie przestrzeni zapewni przyszłym wynajmującym komfort. Możemy jednak skorzystać z nieco mniej popularnej opcji i podzielić duże mieszkanie na dwa mniejsze. Aby to się udało należy wybrać I nabyć mieszkanie, które to umożliwi.

Jakie „M” wybrać?


Nie zawsze układ lokalu będzie umożliwiał taki podział. Przy poszukiwaniach trzeba zwracać uwagę na metraż i kształt przedpokoju. To właśnie on będzie stanowił część wspólną dla obu mieszkań. Po obu stronach muszą znajdować się okna – tak, aby podział nie uniemożliwił dostępu do światła dziennego. Dobrze, jeśli mieszkanie posiada dwa balkony, ogrody lub tarasy.

Poszukując mieszkanie do tzw. podziału na mniejsze, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na metraż i kształt przedpokoju. To właśnie przedpokój będzie stanowił część wspólną dla obu mieszkań. Po obu stronach muszą znajdować się też okna – tak, aby podział nie uniemożliwił dostępu do światła dziennego. Dobrze, jeśli mieszkanie będzie posiadać dwa balkony, a w przypadku domu tarasy czy podzielny ogród.


Jak przeprowadzić podział?


Zasada jest jedna – należy poprowadzić ściany tak, aby wydzielić miejsce na dwa zamykane na klucz wejścia, umożliwiające swobodne poruszanie się między pokojami. W obu mieszkaniach musi znaleźć się łazienka i kuchnia, zatem konieczne będzie doprowadzenie instalacji do dwóch części lokalu. W ten sposób otrzymamy dwie kawalerki lub kawalerkę i dwupokojowe mieszkanie.

Po co taka inwestycja


To wygodna opcja także dla tych, którzy chcą wynajmować jedynie część swojej nieruchomości, a w drugiej części mieszkać, bez obawy o utratę prywatności.
Funkcjonalny układ pomieszczeń jest ważniejszy niż sama powierzchnia mieszkania. Zarówno rozkładowość, jak i dobra lokalizacja będą atutem przy okazji poszukiwania przyszłych najemców. Kr / źródło: newseria.pl

EKSPERT
Emil Basta, ekspert dewelopera
Obecnie Polacy coraz bardziej doceniają dogodną lokalizację i odchodzą od dużego metrażu. Życie na 40, a nawet i 30 metrach kwadratowych stało się dość popularne. Przestaliśmy gromadzić rzeczy, a to zmieniło nasze oczekiwania względem mieszkania, w którym żyjemy.Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB