Pranie dywanów bez wysiłku

2018-03-05 06:00:00 (ost. akt: 2018-02-28 08:29:00)
Pranie dywanów bez wysiłku

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Dywany są szczególną materią jeśli chodzi o czyszczenie. O ile odzież wrzucamy do pralki, ustawiamy program i po kłopocie, o tyle z dywanami może być nieco trudniej. Możesz oczywiście uprać swój dywan samodzielnie, tylko po co? Najlepiej tę “brudną” robotę powierzyć fachowcom.

Wprawdzie za oknem trzyma mróz, jednak wielu z nas już myśli o generalnych, wiosennych porządkach w domu. Właśnie teraz jest dobry moment, aby zająć się dywanami i wykładzinami. Prace możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, środki chemiczne i oczywiście zarezerwować sobie czas.

Zainwestuj w preparaty


Trzeba, niestety, zainwestować w specjalistyczne preparaty, szczotki oraz rękawiczki. Dlaczego specjalistyczne środki? Ponieważ używając tylko detergentów i wody zamiast dywan uprać, wetrzemy w niego brud. Wybór produktów jest duży, należy więc dokładnie przeczytać etykietę i dobrać środek, który będzie pasował i do zabrudzeń i do surowca z jakiego został wykonany dywan.

Plamy z herbaty, wina, mleka czy owoców wymagają zazwyczaj wcześniejszego zastosowania odplamiaczy. Pamiętaj, że silniejsze środki czyszczące, można nakładać wyłącznie miejscowo trzymając się zaleceń producenta.


Zanim zaczniesz – wytrzep


Zanim przystąpisz do prania dywanu dokładnie go wytrzep. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się piasku, kurzu i innych nieczystości, które potem, w kontakcie z płynem mogą przysporzyć wielu problemów. Jeśli nie masz możliwości wytrzepania – dokładnie dywan odkurz odkurzaczem wyposażonym w elektro- lub turboszczotkę.

Teraz możesz zacząć prać — ręcznie lub specjalistycznym sprzętem. Nie musisz od razu kupować odkurzacza piorącego. Możesz go wypożyczyć na jeden lub dwa dni. Pamiętaj jednak, że źle wykonane pranie może spowodować zniszczenia struktury dywanu, odbarwienia lub inne trwałe uszkodzenia.

Oddaj sprawę w ręce fachowców


W każdej większej miejscowości działają pralnie, które profesjonalnie zajmują się czyszczeniem dywanów, wykładzin, tapicerki. Oprócz doświadczenia, firmy te dysonują technologiami i sprzętem, które umożliwiają usunięcie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Pranie może odbywać się zarówno w domu klienta jak i w siedzibie firmy. Drugie rozwiązanie eliminuje problem hałasu towarzyszącemu praniu,a także kłopot schnącego, wilgotnego dywanu. Dywan jest zabierany z domu, by po kilku dniach powrócił czysty, suchy i pachnący. Kr
Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB