Masz nawiewniki, masz kontrolę nad powietrzem

2018-03-10 06:00:00 (ost. akt: 2018-02-28 08:51:26)
Masz nawiewniki, masz kontrolę nad powietrzem

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Nawiewniki okienne przydatne są o każdej roku. Bo o każdej porze chcemy mieć w mieszkaniu świeże powietrze. Zimą trudniej przewietrzyć pokój ze względu na niskie temperatury na zewnątrz. Podobnie rzecz się ma, gdy leje deszcz. Wówczas do akcji wchodzi nawiewnik.

Nawiewniki są niewielkie, jednak wielką spełniają rolę. Służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze I to w takiej ilości, w jakiej chcemy.
Oznacza to, że dzięki tym niewielkim urządzeniom możemy swobodnie zarządzać ilością powietrza, która będzie dostawać się do wnętrza naszego domu. Wybór jest duży, nie ma problemu z dopasowania konkretnego modelu do konstrukcji okien.

Szczelne źle, nieszczelne... lepiej


Bez względu na materiał, z którego wykonane są okna, nowe systemy stolarki otworowej cechuje bardzo wysoka szczelność. To często powoduje powstawanie wilgoci i wiążących się z nią nierzadko grzybów oraz pleśni. Aby zapewnić właściwe parametry w pomieszczeniu i zadbać o wymianę powietrza, konieczna jest odpowiednia cyrkulacja.

Nawiewniki zapewniają umiarkowany dopływ powietrza oraz jego wymianę w pomieszczeniach bez zwiększenia zagrożenia włamaniem przez otwarte okno w czasie naszej nieobecności.


W tym wypadku regularne wietrzenie jest niezbędne, ale z drugiej strony zagraża ono utracie ciepła w mieszkaniu i bezpieczeństwu, kiedy nie ma nas w domu. Nawiewniki zapewniają umiarkowany dopływ powietrza oraz jego wymianę w pomieszczeniach bez zwiększenia zagrożenia włamaniem przez otwarte okno w czasie naszej nieobecności.

Praktyczne i ładne


W przypadku praktycznych rozwiązań, nierzadko musimy rezygnować z walorów estetycznych elementów. Wydawać by się mogło, że taki komponent, jakim jest nawiewnik, nie zmieni znacząco stylu w jakim urządzone jest pomieszczenie. Niemniej – architekci wnętrz przestrzegają, że to często właśnie takie praktyczne rozwiązania psują efekt końcowy wystroju naszego domu. Niepotrzebnie wystające elementy, niepasujące kolory, widoczne śruby i inne elementy montażowe, zaburzają ogólny odbiór pomieszczenia.

Na rynku można znaleźć nawiewniki, które dzięki różnorodności kształtów i zastosowań, sprawdzą się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i odpowiedzą na wymagania estetyczne domowników.


Powietrze bez kurzu i dymu z papierosa


Zatem... zastosowanie nawiewników poprawi przede wszystkim przepływ powietrza. Lepsza cyrkulacja to lepszy klimat, co w firmie może skutkować poprawą efektywności pracowników, a w domu wprawić mieszkańców w dobry nastrój.

Kontrola termiczna budynku to dostosowanie intensywności nawiewu do wymagań. Zwiększanie lub zmniejszanie cyrkulacji pomoże nam rozwiązać problem wilgoci, przykrych zapachów, kurzu czy dymu papierosowego.

Dobrej klasy modele można łatwo zamontować. mniejszego problemu. Niewielkie rozmiary komponentu i jego nieskomplikowany kształt, pozwalają na łatwe dopasowanie nawiewnika do zastosowanych systemów okiennych. Do dyspozycji mamy też spory wybór kolorów. Kr


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB