Kabina prysznicowa stanowi punkt centralny łazienki. To właśnie pod prysznicem wielu z nas zaczyna bądź kończy swój dzień. Odpowiednie dopasowanie kabiny stanowi klucz do pełnego relaksu i odświeżenia, przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych.
Wybierając kabinę należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest wielkość naszej łazienki.
W niewielkim pomieszczeniu idealnie sprawdzą te narożne, które zajmują mniej miejsca. Dodatkowy obszar zaoszczędzimy decydując się na produkty z drzwiami przesuwnymi. Taki wybór pozwoli także na ciekawą, niemalże dowolną aranżację przestrzeni.
W większych metrażowo łazienkach możemy pozwolić sobie na montaż kabiny o dowolnym kształcie. Kwadratowa, półokrągła, podłużna, wnękowa – opcji jest wiele.
Dostępne na rynku produkty umożliwiają budowę eleganckiej kabiny wg. indywidualnych preferencji inwestora.
Kolejną sprawą jest komfort użytkowania. Wykonując projekt łazienki warto uwzględnić w nim wielkość kabiny i szerokość wejścia. Ustalenie tych parametrów pozwoli na wybór wyposażenia, które zagwarantuje pełną swobodę ruchów w trakcie kąpieli.
Oprócz kluczowych parametrów kabiny istotny jest także jej wygląd. Powinien on pasować do stylu, w którym zostało zaaranżowane pomieszczenie. Jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności warto postawić na półprzezierne przeszklenia, które osłonią wybrane przez nas miejsce. Fani stylu vintage w tym przypadku mogą rozważyć zastosowanie szkła ornamentowego – to zdobione, półprzezierne szkło nadaje ponadczasowego charakteru łazience, a dzięki swoim właściwościom doskonale rozprasza światło powiększając optycznie wnętrze.
Tym, co stanowi o pięknie kabiny jest idealnie dobrane szkło. Od jakości tego materiału zależeć będzie m.in. utrzymanie jej w nienagannym stanie.
— Szkło stosowane w kabinach czy parawanach nawannowych powinno posiadać właściwości antykorozyjne. Wówczas mamy gwarancję, że wraz z upływem czasu nie zmienia swojego zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd – mówi Magda Lipińska, ekspert producenta materiałów budowlanych. — Na przykład powierzchnia Timeless została dokładnie zabezpieczona za sprawą innowacyjnego sposobu nakładania warstwy tlenków metali. Szkło w miarę użytkowania nie staje się białe, lecz zachowuje przejrzystość. Woda spływa po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie zacieków i osadów z kamienia. Wszelkie ślady powstałe w wyniku eksploatacji są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym — dodaje ekspertka.
Podczas wyboru kabiny nie zapominajmy o sprawdzeniu detali, takich jak uchwyty, rączki i zawiasy. Ich jakość wykonania oraz rodzaj materiału powinny być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. Kr
EKSPERT
Magda Lipińska, ekspert producenta materiałów budowlanych
Szkło stosowane w kabinach czy parawanach nawannowych powinno posiadać właściwości antykorozyjne. Wówczas mamy gwarancję, że wraz z upływem czasu nie zmienia swojego zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
Kamil #2466627 | 81.219.*.* 20 mar 2018 08:51
A co myślicie o stosowaniu w łazienkach podłóg drewnianych? Ja podczas remontu zdecydowałem się na zastosowanie drewnianych paneli i w sumie efekt jest całkiem interesujący. Korzystałem z oferty sklepu Eurodom i jestem zadowolony ;)
Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! odpowiedz na ten komentarz