W domu czy w bloku, zawsze możesz mieszkać oryginalnie

2018-03-13 06:00:00 (ost. akt: 2018-03-11 07:53:56)
W domu czy w bloku, zawsze możesz mieszkać oryginalnie

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Aby mieszkać oryginalnie wystarczy mieć pomysł lub odwiedzić fachowca od technik dekoracyjnych. On w krótkim czasie, stworzy wnętrze inne niż wszystkie.

Aby zmienić diametralnie klimat np. przedpokoju nie trzeba wydawać fortuny. Doświadczony i myślący wykonawca powinien wiedzieć, a przede wszystkim doradzić, jak przeprowadzić remont, abyśmy nie zbankrutowali i jednocześnie mieli radość z efektów pracy.

Jest wiele sposobów na ominięcie np. pracochłonnego szpachlowania ścian. Oczywiście, czasami trzeba wyrównać powierzchnię, dotyczy to np. kuchni, gdzie wiszą szafki, czy łazienki (pod glazurą). W blokach budowanych kilkadziesiąt lat temu zdarzają się potężne krzywizny.

Czasem jednak wcale nie ma potrzeby ich prostowania. Wystarczy się tylko zastanowić, jak ominąć ten problem. Jednym ze sposobów jest umiejętne pokrycie ścian tzw. technikami dekoracyjnymi. Może to być delikatny tynk. Delikatny, ponieważ wielu wykonawców uważa, że nałożenie jakiekolwiek, a szczególnie masywnego wzoru z gipsu, załatwi sprawę. Do tego typu wykończenia warto znaleźć wykonawcę, który zna się na rzeczy, ma doświadczenie i zmysł artystyczny.

Pięknym dodatkiem zamykającym projekt mogą być motywy ozdobne wykonane z gipsu. Często fragmenty takie zastosowane np. przy lustrze, w korytarzu czy w kuchni zmieniają klimat dając naprawdę fantastyczny efekt. W ten prosty i stosunkowo niedrogi sposób zamienimy nasze mieszkanie w bloku w prawdziwy apartament. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB