Sprzęt AGD kupuj razem z meblami

2018-05-30 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-01 14:40:59)
Sprzęt AGD kupuj razem z meblami

Autor zdjęcia: KAM

Standardem staje się kupowanie sprzętu AGD razem z meblami kuchennymi. To pozwala w prosty sposób dobrze dopasować do siebie te najważniejsze w kuchni elementy.

Wybór mebli kuchennych to istotna, ale nie ostatnia sprawa na drodze do stworzenia sobie idealnej kuchni. Niezbędny jest bowiem także sprzęt AGD — elegancki, funkcjonalny i energooszczędny. Dobrze by było, aby był przy tym atrakcyjny cenowo i bezawaryjny.

Wolny czy zabudowany


Dokonując wyboru sprzętu AGD powinniśmy wiedzieć czy chcemy, aby był wbudowany w meble, czy może wolno stojący. Warto przy tym zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i na wygląd. Jeżeli nasza zabudowa kuchenna jest w stylu klasycznym bądź prowansalskim, to z pewnością nie będzie do niej pasowała wolno stojąca lodówka w stalowej obudowie. W tym przypadku wybierzmy lodówkę do zabudowy. Jeżeli obawiamy się, że będzie miała małą pojemność, to poszukajmy wyższej i tym samym pojemniejszej. Wiodący producenci obok lodówek do zabudowy o wysokości 177 cm mają również takie, które są wysokie na ponad 200 cm. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca możemy wybrać oddzielną lodówkę i oddzielną zamrażarkę.

Prąd czy gaz


A co z płytą kuchenną? Na prąd czy gazowa? – Zwolennicy gazu podniosą argument, że jest tańszy w użytkowaniu, przeciwnicy, że jest niebezpieczny i zostawia tłusty osad. Podpowiadam więc klientom, żeby wybrali płytę indukcyjną. Montaż jest bezproblemowy, a późniejsze użytkowanie wcale nie droższe niż gotowanie na gazie — radzi Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Niższe koszty wynikają z większej efektywności energetycznej płyty indukcyjnej. Mieszkańcy wsi i małych miasteczek zdani są na butle gazowe. Jeśli przejdą na płytę indukcyjną zyskają w kuchni przynajmniej jedną szafkę i pozbędą się z kuchni odbezpieczonej bomby gazowej – dodaje.

Jeżeli w naszej kuchni mają pojawić się nowe sprzęty: zmywarka, piekarnik elektryczny, płyta indukcyjna, to trzeba skonsultować się z fachowcem z uprawnieniami, czy nasza instalacja wytrzyma takie obciążenia. Być może musimy dokonać przeróbek instalacji i zwiększyć w zakładzie energetycznym zapotrzebowanie na dostarczoną moc.


Zmywarka na porządku dziennym


Zmywarki są dziś na porządku dziennym tak w małych jak i w dużych kuchniach. Do wyboru mamy dwie szerokości: 45 i 60 cm. Jeżeli miejsce nam pozwala, to wybierzmy zmywarkę 60 cm. Zyskamy większą przestrzeń załadunkową, a zużycie prądu i wody nie będzie większe niż w węższej zmywarce. Zdarza się, że względu na brak miejsca musimy wybrać zmywarkę 45. Poszukajmy takiej, która będzie miała trzeci kosz na sztućce i odpowiednio wyprofilowane drzwi. Wówczas zmieścimy w niej nawet dwa komplety naczyń więcej.

Dłuższa gwarancja jest opłacalna


Sprzęt AGD – pralki, zmywarki, lodówki – możemy kupować w dobrych studiach kuchennych. Znajdziemy w nich ofertę wiodących na rynku producentów, profesjonalne doradztwo i obsługę, a nawet dużo dłuższą gwarancję. Dłuższa gwarancja - nawet pięcioletnia - jest za darmo przy zakupie wybranego sprzętu wraz z meblami. Co więcej, klienci mogą też liczyć na bezpłatny transport. Zatem, jeśli kupujemy meble w studiu kuchennym, dobierzmy do nich w tym samym studiu niezbędny sprzęt AGD. kr

Komentarze (3)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. janka #2566282 | 31.183.*.* 28 sie 2018 17:58

  Tego rzeczywiście jest bardzo dużo, ale jakbym miała coś wybierać to następną pralkę jakąś kupię będzie bianca z candy, według mnie ma ogromny wsad bo aż 9 kg! a w dodatku suszy 6 kg, szacunek za taką pojemność od wszystkich mam :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sandra #2552129 | 87.99.*.* 9 sie 2018 07:51

  Cieszę się, że powstają takie artykuły. Sama mam teraz tego typu dylematy, bo kupiłam nowe mieszkanie na osiedlu Grójecka 216 w Warszawie. Mieszkanie z 2 pokojami, ale przestronne, jasne. Co więcej, to mieszkanie "pracujące", czyli idzie pod najem. Nie chcę jednak gromadzić w nim przypadkowych mebli i raczej urządzę je tak, jakbym sama chciała żyć w dobrych warunkach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Alicja #2522814 | 37.47.*.* 21 cze 2018 07:29

  Obecnie jesteśmy na etapie wyposażenia kuchni i przymierzam się do kupna zmywarki i korzystając z rad na Forum i opisów produktów jestem już prawie całkiem przekonana do zakupu zmywarki Candy. Mieści aż dziewięć kompletów naczyń więc taka by mi starczyła. Może ktoś jest posiadaczem tej wersji i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz