Osiedle Sterowców jak sanatorium…

2018-06-27 00:01:01 (ost. akt: 2018-06-25 13:08:47) Artykuł sponsorowany
Osiedle Sterowców jak sanatorium…

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Osiedle Sterowców w Olsztynie usytuowane jest w samym sercu lasu, na terenie, gdzie przed I wojną światową znajdowało się lądowisko sterowców wojskowych. Z jednej więc strony to swoisty kurort w mieście, z drugiej natomiast fantastyczne miejsce dla osób, które pasjonują się historią. Teren ten bowiem może skrywać w sobie jeszcze sporo nieodkrytych tajemnic.

Zamieszkać na Osiedlu Sterowców w Olsztynie, to tak, jakby zamieszkać w sanatorium. Inwestycja bowiem jest usytuowana na zalesionym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie Lasu Miejskiego. Sama nazwa osiedla odnosi się do zdarzeń historycznych. Przed I wojną światową mieściło się tu lądowisko sterowców wojskowych. Sterowce z Dywit brały czynny udział podczas I wojny światowej, wykonywały głównie loty patrolowe i rozpoznawcze, dokonywały też bombardowań.

Do dziś zachowały się pozostałości żelbetonowych bloków służących do cumowania tych niecodziennych statków powietrznych (4 z 24 stóp służących do cumowania i fragmenty torowisk). Pierwszy sterowiec zacumował tu w 1914 roku! Więcej o tej niecodziennej historii można dowiedzieć się spacerując ścieżką historyczno-dydaktyczną, usytuowaną w sąsiedztwie osiedla.


Jedyne takie miejsce w Polsce
To jedyne takie miejsce w Polsce. Osiedle usytuowane jest w sercu lasu, na pograniczu Dywit i Olsztyna. Zajmuje 30 ha, z czego tylko połowę deweloper planuje zabudować budynkami nie tylko mieszkalnymi. Pozostały teren stanowiący las będzie do dyspozycji mieszkańców. Śmiało można stwierdzić, że deweloper wybuduje nową wielofunkcyjną dzielnicę w Dywitach, gdzie obok mieszkań pojawi się infrastruktura towarzysząca zabezpieczająca podstawowe potrzeby jej mieszkańców

Łatwo stąd dostać się do centrum. W bezpośredniej bliskości są ścieżki spacerowe, szlaki rowerowe oraz urokliwa rzeka Wadąg. To z pewnością wielki atut zarówno dla tych, którzy lubią ruch jak i dla wędkarzy. I to niezależnie od wieku czy pory roku.

Na samym osiedlu powstaną ładne skwery i alejki, place zabaw dla najmłodszych. Będzie też minipark handlowy, ze sklepami i usługami, stacja benzynowa, myjnia samochodowa, przychodnia medyczna co sprawi, że miejsce to będzie praktycznie samowystarczalne.
Świetny projekt, solidny wykonawca
Projekt Osiedle Sterowców, to obecnie 6 nowych budynków, z których dwa są już oddane do użytku i zamieszkane, a kolejne zostaną oddane mieszkańcom w najbliższym czasie. Każde z mieszkań dysponuje przynależną komórką lokatorską. Nie bez znaczenia jest fakt, że na chwilę obecną to jedyne osiedle wielorodzinne, na którym mieszkańcy nie mają kłopotów z parkowaniem.

Inwestycja znajduje się w Dywitach, przy ul. Ppłk. Franciszka Hynka (bardzo ciekawa postać patrona głównej ulicy osiedla), 0,2 km od Olsztyna i jest realizowana przez jednego z najlepszych olsztyńskich deweloperów — ARBET Investment Group sp. z o.o.

ARBET jest niekwestionowanym liderem na rynku deweloperskim na Warmii i Mazurach. Firma jest wykonawcą najbardziej prestiżowych w Olsztynie inwestycji ostatnich lat. Do tej pory Arbet wybudował i oddał do użytku prawie 5000 lokali o łącznej powierzchni ponad 300 000 mkw. — Wybudowaliśmy w Olsztynie i okolicach dziewięć osiedli. Obecnie realizujemy jednocześnie pięć projektów — mówi Andrzej Bogusz, prezes zarządu ARBET Investment Group sp. z o.o.Zamieszkaj już od sierpnia
W budynkach II etapu zaprojektowano mieszkania o powierzchni od 28 m2 do 60 m2. W kolejnych, już projektowanych pojawią się również mieszkania o powierzchni pomiędzy 70 - 80 m2. Będą one zlokalizowane w rejonach osiedla z widokiem na rzekę Wadąg. Pierwsi nabywcy mieszkań tego etapu budowy otrzymają klucze już w sierpniu tego roku.

Deweloper zadbał o to, aby elewacje budynków nawiązywały swoimi detalami do niezwykłego i urokliwego otoczenia.

Niewątpliwym atutem jest również starannie urządzona i zadbana zieleń w bezpośrednim otoczeniu budynków. Na osiedlu nie brakuje również ogólnodostępnych stref parkowania. Osoby bardziej wymagające mogą skorzystać również z oferty indywidualnych garaży znajdujących się na poziomie -1 budynków.

Przewidziane są również w najbliższej przyszłości zamknięte strefy parkowania.Kluczową dla funkcjonowania osiedla kwestią jest przebudowa skrzyżowania z drogą nr 51. Zadanie to zostało zapisane w krajowy program modernizacji dróg, w efekcie czego w miejscu tym powstanie nowe skrzyżowanie o charakterze ronda, zapewniające bezpieczny wjazd i wyjazd z osiedla.

Zgodnie z zawartymi porozumieniami deweloper będzie miał swój istotny udział finansowy w realizację tego przedsięwzięcia.

Budowa os. Sterowców przez ARBET umożliwiła rozwiązanie jednego z „palących” problemów gminy Dywity, jakim było zabezpieczenie dostaw wody dla jej mieszkańców oraz jej jakość. Duża liczba przyszłych mieszkańców osiedla stała się argumentem dla rozbudowy sieci wodociągowej z Olsztyna do Dywit, dzięki czemu mieszkańcy osiedla Sterowców oraz całych Dywit i najbliższych miejscowości będą mieli do dyspozycji wodę z Olsztyna, ocenianą jako jedną z najlepszych w Polsce.

Dowiedz się więcej: osiedlesterowcow.pl
tel.: 48 697 611 323
siedziba firmy ul. Barczewskiego 1/ 2, 10-061 Olsztyn