Kompleksowy remont kuchni

2018-06-28 09:06:12 (ost. akt: 2018-06-28 09:41:05)
Kompleksowy remont kuchni

Masz starą, dwudziestoletnią kuchnię i marzysz o nowej? To jest najlepszy moment na zrobienie remontu. Po pierwsze, współczesne meble i sprzęty są po prostu nowoczesne i takie prawdopodobnie pozostaną przez kolejne piętnaście lat. Zatem, cokolwiek zmienisz w swojej kuchni, z pewnością zrobisz dobrze.

Jeśli podjąłeś decyzję o remoncie kuchni warto wziąć pod uwagę remont kompleksowy. Co to oznacza? Wymianę wszystkiego — zaczynając od skucia płytek, położenie instalacji, malowanie ścian, położenie nowych płytek no I wymianę szafek, sprzętu AGD, a na dodatkach kończąc.

Łatanie i przeróbki nie zawsze oznaczają oszczędności. Zdarza się, że stare szafki nie pasują do nowego sprzętu, a stare płytki na ścianie do nowych na podłodze. I wszystko musisz zaczynać od początku.

Jak już remont, to po całości


W ostatnich latach coraz chętniej rezygnujemy z kuchni gazowych. To dobre rozwiązanie, gdyż za jednym zamachem zmniejszamy rachunki, zwiększamy bezpieczeństwo i pozbywamy się osmolonych garnków i wszechobecnego tłuszczu.

W profesjonalnym studiach, przy filiżance aromatycznej kawy, uzyskasz wiele informacji, a przede wszystkim otrzymasz projekt i wytyczne, jak przygotować pomieszczenie.


Dzisiaj, za całkiem rozsądną cenę kupisz kuchnię indukcyjną, piekarnik, zmywarkę, a nawet ekspres do kawy. Wszystko do siebie pasuje I, co najważniejsze, współpracuje. Rachunek za prąd może wzrosnąć, ale odpadnie ci ten za gaz. Jak podsumujesz to i tak wyjdziesz na swoje.

Stare meble i sprzęty możesz sprzedać, ogłaszając się w internecie. Zapotrzebowanie jest duże, więc ciągu dwóch tygodni pozbędziesz się wszystkiego. Tylko podaj interesującą cenę. Kupujący zazwyczaj dysponuje transportem, więc nie dość, że zarobisz, to pozbędziesz się kłopotu z utylizacją.


Kuchnia przed remontem
Fot. Bożena Kraczkowska
Kuchnia przed remontem

Teraz wizyta w salonie


Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą jest wizyta w salonie mebli kuchennych. W profesjonalnym studiach, przy filiżance aromatycznej kawy, uzyskasz wiele informacji, a przede wszystkim otrzymasz projekt i wytyczne, jak przygotować pomieszczenie.

Nie ma znaczenia czy twoja kuchnia jest mała np. 6 mkw, czy duża — 45 mkw. W dobrym salonie klient nie jest różnicowany. Do przeprowadzenia remontu będą potrzebni fachowcy. Salony zazwyczaj mają swoich sprawdzonych ludzi, z którymi współpracują na co dzień – budowlańca, elektryka, hydraulika.

— Ja skorzystałam z takiej oferty. W salonie otrzymałam projekt oraz wytyczne. Dostałam też numer telefonu do pana Gienia, który przed wstawieniem mebli wykonał wszystkie niezbędne prace takie jak skucie starych i położenie nowych kafli, malowanie, usunięcie starego parapetu, a potem, już po montażu – zrobił prace wykończeniowe. Remont przebiegł bardzo sprawnie I bezstresowo. Teraz mam kuchnię o jakiej marzyłam od dziesięciu lat — śmieje się pani Bożena z Pieczewa. 

Opróżnij wnętrze – będą pomiary


— Zdarza się, że wykonujemy poszczególnie prace w złej kolejności — zauważa Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Planując zakup mebli i sprzętu agd warto przyjąć kilka zasadniczych założeń. Po pierwsze należy podjąć decyzję, czy chcemy sprzęt agd do zabudowy czy wolnostojący. O ile piekarnik, płyta grzewcza, zlew czy zmywarka, zazwyczaj są wmontowywane w meble, to już kwestia lodówki pozostaje otwarta. W ofercie mamy do wyboru sprzęty dopasowane stylistycznie do nowoczesnych mebli — dodaje nasz ekspert.

Drugim ważnym elementem są urządzenia w zabudowie. Jeżeli mamy małą kuchnię możemy zamontować urządzenia w zabudowie słupkowej. Piekarnik, mikrowela i ekspres do kawy mogą być zabudowane kolejno jedno nad drugim. Możemy wybrać urządzenia kompaktowe, mniejszych rozmiarów, ale łączące w sobie funkcje piekarnika i mikroweli.
— Czasami jest tak, że ze względu na nisko osadzone okna nie mieści nam się zmywarka pod blatem. Wówczas również możemy ją zamontować w słupku, a nawet na wysokości kilkudziesięciu centymetrów, tak aby było łatwiej z niej korzystać. W kuchni możemy również umieścić pralkę i suszarkę — mówi Andrzej Tomasiak.

Kuchnia po remoncie
Fot. Bożena Kraczkowska
Kuchnia po remoncie

Najtrudniejsze sprawy


Jeśli chcesz się pozbyć kuchni gazowej na rzecz elektrycznej musisz odbyć wizytę w biurze obsługi dostawcy gazu. Procedura trwa pięć minut. Potem przyjdą do ciebie gazownicy i wymontują licznik.
Chociaż nowoczesne urządzenia są energooszczędne trzeba pamiętać, że szybko nagrzewający się piekarnik elektryczny pobiera nawet ponad 3 kw. Jeżeli do tego, na tej samej linii, będziesz mieć podłączoną mikrowelę, czajnik elektryczny, pralkę, suszarkę czy nawet zmywarkę, uruchomienie drugiego urządzenia możne spowodować w najlepszym przypadku ,,wyskoczenie bezpiecznika", a w najgorszym awarię instalacji lub urządzenia. Zawsze więc warto zasięgnąć porady fachowca.
Pomieszczenie “wyczyszczone”, instalacje przeprowadzone, może znowu wchodzić budowlaniec, który zrobi prace wykończeniowe — wyrówna ściany, pomaluje je, położy płytki, a po montażu mebli — założy listwy przypodłogowe.
Bożena Kraczkowska

Nasz ekspert
Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie
Kafle możemy położyć zarówno przed montażem mebli jak i po montażu. Ważne jest to, aby wszystko było zgodnie z projektem i wytycznymi otrzymanymi od wykonawcy naszej zabudowy. Panele naścienne montuje ekipa montażowa wraz z montażem mebli. Panele szklane montuje się już po zamontowaniu mebli.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sandra #2567415 | 83.31.*.* 29 sie 2018 22:30

    Zupełnie inne pomieszczenie, te żółte płytki to był lekki koszmarek... chociaż ja ogólnie płytek nie lubię, u siebie w kuchni nie mam ich w ogóle, miedzy szafkami pomalowałam duluxem easycare kuchnia i łazienka i jak tylko coś się zabrudzi zaraz wycieram. Jest funkcjonalnie, wcale nie gorzej jak z płytką. I jak coś mogę kolor często zmieniać.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Maria #2534726 | 217.99.*.* 11 lip 2018 23:01

    Na szczęście ja mam w rodzinie stolarza, który zrobił nam kuchnię pod wymiar - udało nam się dzięki temu zaoszczędzić, a za zaoszczędzone pieniądze zamierzamy kupić lepszej jakości sprzęt AGD. Chcemy coś naprawdę dobrego, takiego na lata. Podobno, firma Candy jest polecana, słyszałam że mają sprzęty łączone z wi-fi. Co o nich myslicie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz