Witryny szklane w nowoczesnych aranżacjach kuchennych

2018-07-25 08:00:50 (ost. akt: 2018-07-25 10:54:08)
Witryny szklane w nowoczesnych aranżacjach kuchennych

Autor zdjęcia: KAM

Szkło umocniło swoją pozycję w aranżacjach kuchennych, w których pełni funkcję frontów meblowych. Przejrzyste witryny szklane dodają całej zabudowie lekkości i są efektownym urozmaiceniem dużych, prostych płaszczyzn. Są też bardzo reprezentacyjne.

Wydaje się, że w aranżacjach kuchni mieliśmy już wszystko. Może dlatego projektanci wracają i odświeżają stare rozwiązania. Tak ma się rzecz ze szklanymi witrynami. Choć popadły w zapomnienie, to teraz powracają i to z dużym rozmachem.

Spektakularne wejście szkła


To jedna z najbardziej spektakularnych zmian w propozycjach najnowszych kolekcji mebli. Szafki z dużą liczbą przeszkleń zastąpiły minimalistyczne, gładkie powierzchnie pełnych frontów.

Szklana witryna usytuowana w centrum kuchennej zabudowy to jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych w tym sezonie.


W modnej kuchni szkło nie jest już tylko dekoracyjnym dodatkiem, ale wypełnia całe powierzchnie frontów szafek zabudowy górnej, a w postaci imponujących witryn komponuje się z ciągiem wysokiej zabudowy kuchennej. W tym sezonie koniecznie w wersji transparentnej, którą projektanci łączą z dekorami drewna lub metalu w modnej, matowej czerni.

- Szklane fronty są niezwykle dekoracyjne i nadają kuchni szyku. Są efektownym urozmaiceniem minimalistycznej zabudowy meblowej, którą coraz chętniej ocieplamy i wzbogacamy atrakcyjnymi detalami - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka. — Szkło w kuchni można wykorzystać na wiele sposobów i atrakcyjnie połączyć z innymi dekorami, stąd jego popularność. Istotnym atutem jest również łatwość zaadoptowania szklanych witryn do każdej stylizacji kuchennej, zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej. Przejrzyste witryny szklane nadają zabudowie kuchennej ponadczasowej lekkości i bardziej dekoracyjnego charakteru — dodaje nasza ekspertka.

Szkło powiększa przestrzeń


Zdanie projektantki podziela Andrzej Tomasiak, właściciel studia mebli kuchennych w Olsztynie.

— Wspomniana lekkość i dekoracyjny charakter szklanych witryn są bardzo ważnym atut w dobie otwartych kuchni, których nie zamykamy za ścianą, oddzielając od pozostałej części wnętrza — mówi. — Nowoczesna kuchnia stała się przestrzenią równie reprezentacyjną jak salon, dlatego w swojej stylistyce coraz bardziej upodabnia się do mebli pokojowych — dodaje Andrzej Tomasiak.


Odbijające światło szkło to również sprytny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni i otwarte pole do tworzenia atrakcyjnych kompozycji z naczyń I ozdobnych przedmiotów. Za szklanym frontem można wyeksponować ozdobne naczynia, pamiątkowy porcelanowy serwis rodzinny czy nawet designerskie sprzęty kuchenne. Kr

Zdaniem eksperta
Andrzej Tomasiak, właściciel studia mebli kuchennych w Olsztynie
Jednym z atutów szklanych witryn jest uniwersalność - doskonale korespondują z każdą stylistyką, począwszy od klasyki po modernistyczne aranżacje loftowe. Miejsce frontów witrynowych zarezerwowane jest nie tylko dla szafek górnej zabudowy. Równie efektownie, a przy tym bardziej oryginalnie, zaprezentują się jako wykończenie wyspy kuchennej. Jeżeli szklane fronty wydają się zbyt „śmiałym” rozwiązaniem, można zdecydować się na fronty półwitrynowe, w których tylko część frontu wykonana jest ze szkła i połączona z płytą uszlachetnioną dekorem lub połyskującym akrylem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB