Piecyk typu koza – naturalne ciepło w pięknej oprawie

2018-08-30 08:33:33 (ost. akt: 2018-08-30 11:37:27)
Piecyk typu koza – naturalne ciepło w pięknej oprawie

Autor zdjęcia: Kratki.pl

Piecyki wolnostojące stają się modnym dopełnieniem aranżacji stylowych salonów. Po pierwsze są bardzo efektywne, po drugie stanowią bardzo oryginalny element wyposażenia wnętrza. Jeśli chodzi o modele, to oferta jest tak duża, że z łatwością każdy znajdzie coś dla siebie i do każdej stylizacji mieszkania.

Piece wolnostojące, tzw. kozy cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Szeroki wybór modeli sprawia, iż idealnie komponują się z każdym wnętrzem. Materiał stosowany do produkcji tych urządzeń determinuje również jego styl i wygląd.
Współczesne kozy w niczym nie przypominają tych produkowanych przed laty. W dzisiejszej odsłonie to piec, który efektywnie ogrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje.
 

Łatwość montażu


Piec wolnostojący nie wymaga dodatkowej, specjalnej zabudowy, co oczywiście wpływa na obniżenie kosztów jego instalacji
Jedyny warunek jaki musi być spełniony to doprowadzenie podłączenia kominowego.

Decydując się na zakup kozy sprawdźmy, czy wybrany przez nas model spełnia rygorystyczne normy emisji BimSchV2.

 

Jakość ukryta w materiale


W przypadku pieców wolnostojących materiał wykonania ma szczególne znaczenie. Wpływa nie tylko na stylistykę urządzenia, ale i jego funkcjonalność. Właściwości materiału wpływają na szybkość oddawania ciepła do pomieszczenia oraz czas, w jakim piec jest w stanie dodawać zgromadzone ciepło.
 

Piece stalowe i żeliwne


Zacznijmy od stalowych — to urządzenia tworzone przy użyciu najnowocześniejszych metod obróbki. Ich konstrukcja pozwala na wprowadzenie innowacji w postaci wykończeń z kamienia naturalnego, kafli oraz ceramiki ogniotrwałej, która absorbuje i akumuluje ciepło, a jednocześnie eksponuje ogień.
Jeśli chodzi o pracę, to szacunkowo 1 kW mocy wystarcza do ogrzania 10-12 m kw pomieszczenia. W zależności od powierzchni możemy więc dopasować odpowiedni model. Koza oddaje ciepło całą swoją powierzchnią, a także przewodem kominowym odprowadzającym spaliny.
Technologia wykonania pieców żeliwnych pozwala na formowanie dekoracyjnych wzorów, dzięki czemu nabiera on eleganckiego wyglądu. Kr / Kratki.plKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB