Dress cod dla modnej kuchni

2018-09-25 06:00:54 (ost. akt: 2018-09-24 16:18:55)
Dress cod dla modnej kuchni

Autor zdjęcia: KAM

Zasada w aranżacji wnętrz kuchennych jest prosta — ma być wygodnie, praktycznie i elegancko. No i oczywiście modnie. Podpowiadamy, co zrobić, aby nasza kuchnia stała się właśnie taka.

Chociaż kuchnia to nadal miejsce przygotowywania posiłków, zaczyna ukrywać swój roboczy charakter. Upodabnia się do salonu, z którym coraz częściej tworzy reprezentacyjną strefę dzienną. Zabudowa meblowa w otwartej kuchni nabrała bardziej eleganckiego charakteru i stała się wyznacznikiem dobrego gustu. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do wyboru odpowiednich mebli i ich atrakcyjnego rozmieszczenia we wnętrzu. Niezbędne wyposażenie ukrywamy za eleganckimi frontami uszlachetnionymi modnymi dekorami. Choć współczesne trendy zapewniają dużą swobodę aranżacyjną, projektanci podpowiadają najbardziej efektowne rozwiązania, które nadadzą kuchni modnego szlifu.

Modna jest wyspa kuchenna


Wyspa kuchenna jest niezwykle dekoracyjna i zadaje szyku. To także mocny atut modnego wnętrza. Stanowi dominujący element zabudowy meblowej, wokół którego toczy się „życie kuchenne”. — Wyjątkowo cenimy sobie wyspę w nowoczesnych aranżacjach, ponieważ jest atrakcyjna wizualnie i pozwala nadać kuchni bardziej reprezentacyjnego charakteru — wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Wyspa kuchenna daje nieograniczone pole możliwości aranżacyjnych. — Można ją optymalnie dopasować do każdego wnętrza, zindywidualizować jej kształt i zagospodarować na wiele sposobów — mówi Andrzej Tomasiak, właściciel salonu mebli kuchennych w Olsztynie. — Wnętrze wyspy to dodatkowy potencjał przestrzeni do przechowywania, a ustawiona w centralnym miejscu kuchni może być alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu. Przecież w nowoczesnej kuchni nie tylko przygotowuje się posiłki, ale również je spożywa. Wystarczy przysunąć krzesła do wyspy — dodaje nasz ekspert.

Ekspansja szklanych witryn
Wyznacznikiem modnych wnętrz jeszcze do niedawna były minimalistyczne, gładkie płaszczyzny frontów. Ustąpiły jednak miejsca szklanym witrynom, które zawładnęły przestrzenią kuchenną. Nie są już tylko dekoracyjnym dodatkiem. Szkło wypełnia całe powierzchnie frontów szafek dolnej i górnej zabudowy, a nawet tych umieszczonych pod blatem na wyspie kuchennej. Jeszcze bardziej okazale prezentuje się w postaci witryn w wysokiej zabudowie kuchennej. Transparentne witryny szklane nadają zabudowie lekkości i bardziej reprezentacyjnego charakteru. — Szkło nie jest wymagające aranżacyjnie — atrakcyjnie komponuje się w każdym „towarzystwie”, zarówno ciepłych dekorów drewna, jak i bardziej modernistycznych powierzchni — podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel.

Nowoczesne szuflady są wystarczająco pojemne i wytrzymałe, aby poradzić sobie z obciążeniem zapasów, zastawy stołowej czy naczyń kuchennych, a dzięki pełnemu wysuwowi mamy do nich wygodny dostęp.


Subtelny rysunek drewna


Modna kuchnia jest nie tylko piękna, ale zachwyca naturalnym urokiem. Chociaż stawiamy w niej na nowoczesność, nie rezygnujemy z dekorów drewna, które pozwalają stworzyć przytulny klimat. Niezależnie czy pozostaniemy wierni bieli, czy za namową trendsetterów zdecydujemy się na fronty w ciemnym wybarwieniu, warto zestawić je z subtelnym rysunkiem drewna. — Dekory drewniane niezmiennie zajmują wysoką pozycję w rankingach najpopularniejszych trendów aranżacyjnych, tym samym są idealnym sposobem na przedłużenie „żywotności” zabudowy meblowej. Ponadczasowy urok drewna doskonale prezentuje się w kuchni zaaranżowanej w każdym stylu — dodaje nasza ekspertka.

Szuflada dobrze zaprojektowana


Najwyższa pora zapomnieć o ustandaryzowanych szufladach tej samej wysokości, bo teraz każda szuflada jest precyzyjnie zaprojektowana dokładnie do przechowywanej w niej zawartości. Zabudowa meblowa musi być nie tylko efektowna, ale i efektywna, bo oprócz wyglądu w kuchni najważniejsza jest ergonomia i wygoda użytkowania. Znacznie o nie łatwiej, kiedy mamy pod ręką szuflady z pełnym wysuwem, delikatnym domykiem i zoptymalizowaną wysokością. To sposób na efektywne zagospodarowanie dostępnej powierzchni do przechowywania. — W modnej, nowoczesnej kuchni szuflada nie jest miejscem, do którego naprędce wrzucamy przypadkowe przedmioty — zauważa Andrzej Tomasiak. — Teraz przeznaczenie każdej szuflady jest z góry zaplanowane i to ono determinuje jej wymiary. Ponieważ inne jest zadanie szuflady na sztućce, a inne tej, w której będziemy przechowywać zapasy żywnościowe — dodaje ekspert. Kr

Zdaniem eksperta
Andrzej Tomasiak, właściciel studia mebli kuchennych ATOM
Wyspa kuchenna daje nieograniczone pole możliwości aranżacyjnych. Można ją optymalnie dopasować do każdego wnętrza, zindywidualizować jej kształt i zagospodarować na wiele sposobów. Wnętrze wyspy to dodatkowy potencjał przestrzeni do przechowywania, a ustawiona w centralnym miejscu kuchni może być alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu. Przecież w nowoczesnej kuchni nie tylko przygotowuje się posiłki, ale również je spożywa. Wystarczy przysunąć krzesła do wyspy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB