Nie daj się zapędzić w róg!

2019-08-05 09:10:38 (ost. akt: 2019-08-05 09:23:11)

Czyli o tym, jak poprawić funkcjonalność narożników w zabudowie kuchennej. Bo dziś funkcjonalne szuflady to idealne rozwiązanie w przypadku narożników kuchennych. Wystarczy wysunąć szufladę narożną, aby całą jej zawartość mieć w zasięgu wzroku i dłoni.

Nie daj się zapędzić w róg!

Autor zdjęcia: Mat. KAM

Kuchenna zabudowa meblowa jest coraz bardziej funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu. Nawet narożniki, które uchodziły za trudne schowki z kłopotliwym dostępem, można optymalnie zagospodarować i wygodnie użytkować. W ten sposób optymalnie wykorzystujemy potencjał miejsca i mamy wygodny dostęp do wszystkich przechowywanych produktów.

— Możliwość zabudowania narożników to duży atut wnętrza, ponieważ zyskujemy dodatkową, bardzo pojemną szafkę, w której można przechowywać naczynia o większych gabarytach czy spore zapasy produktów spożywczych. Aby jednak zminimalizować niedogodności związane z usytuowaniem szafki narożnej i zapewnić sobie komfortowy dostęp, wymaga ona umiejętnej organizacji — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM, producenta mebli kuchennych z Milejewa.


Schylanie się do szafki narożnej i sięganie po najdalej ułożone przedmioty, które wymagało dodatkowo wyjęcia najpierw tych ułożonych w pierwszym rzędzie, bywało uciążliwe. Głębokie półki często były również źle zagospodarowane — z tyłu szafki pozostawało sporo wolnej przestrzeni, do której dostęp był słaby. Obecnie mamy jednak do dyspozycji wygodne systemy, które podnoszą funkcjonalność tego specyficznego miejsca zabudowy meblowej i pozwalają lepiej zaplanować rozmieszczenie kuchennych akcesoriów. Wystarczy zastąpić tradycyjne półki bardziej przydatnymi w tej sytuacji rozwiązaniami — specjalnymi systemami z wysuwanymi półkami typu nerka, obrotowymi koszami czy komfortowymi szufladami narożnymi z pełnym wysuwem. Dzięki tym praktycznym udogodnieniom zawartość szafki narożnej wysunie się sama, a my możemy zapomnieć o wszelkich niewygodach związanych z jej użytkowaniem.

— Dostępne systemy dedykowane narożnikom pozwalają każdemu użytkownikowi mebli wybrać dogodne dla siebie rozwiązanie, aby efektywnie zagospodarować potencjał szafki — mówi projektantka. — Bardzo komfortowym rozwiązaniem są szuflady narożne z pełnym wysuwem.Szuflady narożne, w których fronty ułożone są pod kątem 90 stopni, idealnie wkomponowują się w korpus szafki. Pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń narożników i zapewniają ergonomiczny dostęp do zawartości. Wystarczy wysunąć szufladę, aby w zasięgu dłoni mieć wszystkie przechowywane w niej produkty.

— Szuflady zdominowały dolną część zabudowy meblowej, również przestrzeń narożników, ponieważ elastycznie dostosowują się do potrzeb użytkowników mebli i specyfiki wnętrza — tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel. — Są pojemne i wystarczająco wytrzymałe, aby poradzić sobie ze znacznym obciążeniem, dlatego można je zagospodarować na strefę przechowywania naczyń czy zapasów kuchennych, a pełen wysuw zapewnia szybki i bezproblemowy dostęp.
Innym funkcjonalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w szafce narożnej, są wysuwane półki typu cargo czy kosze obrotowe. Po otwarciu frontu można je wygodnie wysunąć do przodu, poza korpus szafki, dzięki czemu przeszukanie zawartości półki czy wyjęcie potrzebnego artykułu nie sprawi już najmniejszego kłopotu.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB