Kuchnia w odcieniach dębu i bieli…

2019-10-31 11:40:37 (ost. akt: 2019-10-31 11:46:13)

Czyli moda, która nie przemija — chciałoby się powiedzieć. Dekory inspirowane pięknem dębu wciąż zaskakują interesującymi deseniami w nowoczesnych stylizacjach, a ich naturalny urok doskonale komponuje się z bielą. Ten urzekający duet podbił serca zarówno miłośników oszczędnego minimalizmu, jak i finezyjnej klasyki.

Kuchnia w odcieniach dębu i bieli…

Autor zdjęcia: KAM

To wyjątkowo dobrana i urokliwa para, która niezmiennie zachwyca w kuchennych aranżacjach. Biel porządkuje i rozświetla wnętrze, dąb z kolei wnosi do niego wrażenie naturalnego ciepła i przytulności. Biel nadaje bryle mebli wizualnej lekkości, dąb — elegancji i prestiżu. Efektem połączenia tych odmiennych w swojej estetyce, ale harmonijnie współgrających ze sobą dekorów, są atrakcyjne zabudowy meblowe o ponadczasowym charakterze, które oprą się upływowi czasu i zmieniających się trendów, zachowując stylistyczną świeżość.


— Dużą wagę przykładamy do wyboru dekorów na fronty i blaty kuchen, ponieważ zabudowa meblowa jest obecnie mocno wyeksponowana i ma bardziej reprezentacyjny charakter, ale zależy nam również, aby meble jak najdłużej były atrakcyjne wzorniczo — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. — Piękno dekorów dębowych, które z każdym sezonem są bardziej interesujące, w połączeniu z bielą, która jest ozdobą zabudowy meblowej w każdym stylu, to idealny przepis na aranżacyjny sukces. Ten duet po prostu pięknie się prezentuje.

Taki dębowo-biały miks dekorów nie tylko podnosi walory estetyczne zabudowy meblowej, ale dynamizuje przestrzeń, która w przypadku monokoloru mogłaby wydawać się przytłaczająca lub zbyt monotonna.


Duet, który nieustannie zachwyca

Ma tak wiele różnorodnych wzorniczo odmian, ciekawych odcieni i występuje w tak licznych interpretacjach rysunku, że aż trudno uwierzyć, że za nimi wszystkimi kryje się jeden gatunek drewna. Szlachetne i eleganckie lub przeciwnie — na wskroś nowoczesne, dekory inspirowane dębem są ozdobą każdej kuchni. Ponadczasowy urok sprawia, że są wyborem na lata, co nie oznacza wcale, że „dębowe” aranżacje muszą być zachowawcze i bez polotu.


— Dekory dębowe odkrywamy wciąż na nowo, w czym dużą zasługę ma bardzo zróżnicowana i coraz ciekawsza paleta wzornicza — wyjaśnia projektantka. — Kiedyś gatunek ten kojarzył się głównie z masywnymi meblami, charakterystycznymi dla kuchni w stylu klasycznym czy rustykalnym, obecnie dąb zdominował wnętrza o bardziej nowoczesnym charakterze. W takich aranżacjach jest najczęściej łączony właśnie z lubianą bielą. To przykład uniwersalnego i szykownego zarazem tandemu wzorniczego, który niejako na przekór lansowanym trendom, nie chce znudzić się użytkownikom mebli kuchennych.

Połączenie dębu z bielą, która optycznie rozjaśnia wnętrza, będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku całościennych systemów meblowych do wysokości sufitu. To również podpowiadany przez projektantów sposób na złagodzenie zbyt rustykalnego charakteru mebli, jeżeli zdecydujemy się na dekory o głębokiej strukturze z wyraźnie zaznaczonymi cechami drewna.

Porada 6. Zakup sprzętu AGD wraz z meblami:
Profesjonalne studia mebli kuchennych współpracują z renomowanymi producentami sprzętów AGD. Producenci doceniają tych sprzedawców, którzy posiadają ekspozycję, wiedzę oraz potrafią zaprezentować zalety urządzeń. Klient, nabywając AGD w studiu mebli oprócz oczywistych korzyści takich jak możliwość obejrzenia sprzętu — często podłączonego i działającego na ekspozycji, otrzyma w gratisie transport oraz montaż urządzeń w meble. Studia współpracują z hydraulikami, elektrykami, gazownikami — na czas montażu mogą zapewnić fachowców do podłączeń.

Wymierną korzyścią zakupu AGD w studiach kuchennych są dodatkowe bonusy od producentów. Oprócz darmowej przedłużonej gwarancji nawet do 5 lat klient często otrzymuje rabat za komplet sprzętów. Czasami są to drobne sprzęty AGD lub naczynia wysokiej klasy. Popularną metodą nagradzania klientów jest też częściowy zwrot gotówki za zakup urządzeń lub możliwość wzięcia udziału w losowaniu całkowitego zwrotu gotówki za zakup danego urządzenia.
Najważniejsze jest to, że są to promocje dla klienta ostatecznego. Studio nie może przywłaszczyć sobie nagrody, bo klient musi dany zakup zarejestrować na stronach producenta.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB