Granitowy jest jak nowy. Jak dbać o zlewozmywak z materiałów mineralnych

2012-04-06 12:00:00 (ost. akt: 2012-04-04 19:04:09)

Jeśli zainwestujemy w wysokiej jakości zlewozmywak granitowy albo kompozytowy, warto odpowiednio go pielęgnować, aby po wielu latach eksploatacji nadal wyglądał jak nowy.

Jeśli chcemy przez lata cieszyć się eleganckim zlewem granitowym, dbałość o niego powinniśmy wpisać na listę naszych codziennych obowiązków

Jeśli chcemy przez lata cieszyć się eleganckim zlewem granitowym, dbałość o niego powinniśmy wpisać na listę naszych codziennych obowiązków

Autor: Laveo, Kuchinox

Ceny zlewów granitowych renomowanych producentów sięgają tysiąca złotych, a wyroby marek luksusowych kosztują nawet kilka tysięcy. Taka inwestycja wymaga szczególnej troski. Wbrew pozorom, dbanie o zlewozmywaki wyprodukowane z materiałów mineralnych, nie jest trudne. Powinniśmy tylko pamiętać, by robić to regularnie.

Codzienna pielęgnacja to podstawa
A regularnie znaczy... codzienne. Nie chodzi oczywiście o to, żebyśmy po każdym opłukaniu szklanki, dokładnie myli cały zlew. Wystarczy, że każdego wieczora, po całym dniu użytkowania, wykonamy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.
— Jeśli nie chcemy ponosić kosztów na specjalistyczne środki pielęgnacji, najprościej umyć zlew płynem do mycia naczyń — radzi Maria Kubiak, ekspert z firmy oferującej wyposażenie kuchenne. — Jest to zabieg wystarczający po typowym użytkowaniu. Jeśli natomiast zlewozmywak zabrudził się substancją trudniej zmywalną, do czyszczenia użyjmy mleczka, byle nie z grubym granulatem, który mógłby podrapać mytą powierzchnię. Po dokonaniu zabiegów pielęgnacyjnych, pozostałości substancji czyszczących zmyjmy ciepłą wodą, a zlew wytrzyjmy do sucha miękką ściereczką lub mocnym ręcznikiem papierowym.

Dzwonek alarmowy na sok z buraków
Niezależnie od standardowej pielęgnacji, zlew granitowy lub kompozytowy powinniśmy wyczyścić jak najszybciej, jeśli na jego powierzchnię została wylana substancja silnie barwiąca. Plamy z buraków, herbaty, soku z winogron, wina i innych płynów silnie wnikających w materiał, powinny uruchomić w naszej głowie dzwonek alarmowy. Do ich czyszczenia nie używajmy jednak wybielaczy czy drucianych gąbek, żeby nie powstały zarysowania lub przebarwienia powierzchni zlewu.
— Musimy pamiętać, że zlewy każdego producenta tracą gwarancję w przypadku niewłaściwej pielęgnacji — ostrzega Maria Kubiak. — Jeśli przebarwienie nastąpi wskutek wady fabrycznej, zlew jest wymieniany, jeśli natomiast wskutek braku zalecanej dbałości i pielęgnacji — tracimy prawo wymiany gwarancyjnej.
Z uwagi na chropowatą strukturę zlewozmywaka, bardzo ważne jest regularne dbanie o jego czystość. Niejednorodna faktura pomaga osadzać się brudowi, a wielomiesięczne jego zaleganie może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia. Jeśli więc chcemy przez lata cieszyć się eleganckim zlewem granitowym lub kompozytowym, dbałość o niego powinniśmy wpisać na listę swoich codziennych obowiązków.

Rafał Śliwiak

Komentarze 0

Biura nieruchomości - Olsztyn, Elbląg

Przetargi - Olsztyn, Elbląg