Glinka wenecka w salonie

2013-07-17 10:29:41 (ost. akt: 2013-07-17 10:31:35)

Przystępując do odświeżenia ścian coraz chętniej sięgamy po niekonwencjonalne efekty dekoracyjne, które nadadzą wnętrzom oryginalnego wyglądu. Warty polecenia jest wyrafinowany efekt glinki weneckiej, który sprawi, że wenecki styl możemy teraz z łatwością uzyskać we własnym domu.

Efekt glinki to specjalna farba akrylowa, która świetnie imituje przetarty tynk. Przeznaczona jest głównie do tworzenia luksusowych aranżacji, nadając malowanym wnętrzom intrygującego charakteru. Główną zaletą tego efektu dekoracyjnego jest niebywała łatwość aplikacji oraz możliwość uzyskania efektu już przy nałożeniu jednej warstwy. Dzięki temu możemy samodzielnie, bez pomocy fachowca, nałożyć efekt dekoracyjny na ścianę.

Jak przygotować podłoże?
Zanim jednak pokryjemy ściany trzeba odpowiednio przygotowanego podłoże, które musi być suche, gładkie oraz wolne od kurzu i tłustych plam. Ważne jest również, aby zniwelować uszkodzenia oraz wszelkie nierówności na powierzchni ściany, co pozwoli starannie rozprowadzić farbę. Podłoża, na których wcześniej znajdowały się tapety, należy przed aplikacją produktu oczyścić z pozostałych powłok. Ostatnim etapem przygotowania powierzchni pod efekt dekoracyjny jest nałożenie produktu gruntującego np. szczepnego. Robimy to przy pomocy szerokiego pędzla, wykonując ruchy krzyżowe.

Włoski szyk
w naszym domu
Zanim przystąpimy do nakładania farby, musimy dokładnie wymieszać zawartość opakowania. Efekt dekoracyjny rozprowadzamy na przygotowane odpowiednio wcześniej podłoże płaskim pędzlem, wykonując ruchy „na krzyż”. Staramy się nanosić farbę na ścianę równomiernie, aby dokładnie pokryć powierzchnię.
Farba jest szybkoschnąca więc pracę należy wykonywać etapami, najlepiej odpowiednio na fragmentach po ok. 2-3 m2. Aby uzyskać oczekiwany efekt „glinki weneckiej”, po upływie 10-20 minut, delikatnymi ruchami wygładzamy nałożoną strukturę używając w tym celu duopacy lub plastikowej szpachelki. Czynności te powtarzamy aż do momentu pokrycia całej powierzchni. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB