LTE

2013-09-18 11:19:00 (ost. akt: 2013-09-18 11:25:57)

Co najmniej od kilkunastu lat internet stale obecny jest w naszym życiu i to na każdym jego etapie. Z internetu korzystają dzieci, nastolatki, jak i dorośli. Śmiało można powiedzieć, że dziś bez internetu jak bez ręki...

LTE

Autor zdjęcia: Fotolia

Z własnych doświadczeń wiemy, że przydaje się podczas odrabiania pracy domowej, jak i kontaktu z rodziną z zagranicy.

Łącze tak dobre jak stacjonarne
Do niedawna łącza bezprzewodowe nie dawały takich możliwości jak te stacjonarne. Nie były tak szybkie i stabilne... Rewolucję przyniosła jednak technologia LTE. Dzięki niej bezprzewodowe łącze jest niemal tak dobre jak stacjonarne. Mając mobilny internet, z którego możemy korzystać wszędzie, nie musimy ograniczać się do sprawdzania poczty. Takie łącze można z powodzeniem wykorzystać do płynnego wyświetlania filmów w wysokiej rozdzielczości, spędzania czasu na grach sieciowych czy pobierania dużych plików, nie obawiając się o zerwanie połączenia.

Maksymalne wykorzystanie możliwości

Obecnie sieć LTE obejmuje ponad 50 procent mieszkańców naszego kraju. Dostęp do szybkiego internetu mają zarówno mieszkańcy wielkich aglomeracji, mniejszych miejscowości, jak i terenów podmiejskich oraz wsi. Aby korzystać z mobilnego internetu w technologii LTE na komputerze stacjonarnym bądź laptopie, niezbędny jest modem LTE. Ich najnowsze modele pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości sieci. Dziś dostępnych jest również coraz więcej smartfonów LTE pracujących na częstotliwości zgodnej ze standardem przyjętym w Polsce oraz innych
krajach europejskich. Do technologii tej można używać również tabletów z wbudowanym modemem.
woj

Autor cytatu: Internauci piszą:
„Znajomy ma i śmiga mu nawet 30 Mb. Jest zadowolony, dostał modem WiFi i może w podróży normalnie korzystać z tak szybkiego neta. Fajna sprawa!”.

„Lepszego internetu w Polsce nie ma. Ja zrezygnowałem z kabla na rzecz LTE i nie żałuję. Miałem 28 Mb, a w LTE mam dwa razy tyle i lepszy ping. Niesamowity jest ten internet!”.

Początki LTE
Początki rozwoju internetu LTE w Polsce sięgają 2010 roku, kiedy to uruchomiono pierwsze, komercyjne stacje bazowe. Wówczas to z nowej technologii mogli korzystać m.in. uczestnicy forum gospodarczego, które każdego roku odbywa się w Krynicy. Od początku tego roku technologia ta objęła swym zasięgiem połowę Polaków i działa zarówno w dużych, jak i małych miastach. Warto dodać, iż w ciągu najbliższych lat zostanie uruchomionych lub zmodernizowanych do standardu LTE ponad trzy tysiące stacji bazowych w naszym kraju. Połowa tych inwestycji ma dotyczyć miast poniżej stu tysięcy mieszkańców oraz obszarów wiejskich. W zasięgu szybkiego internetu znajdzie się więc przeważająca większość mieszkańców. Zaletą LTE jest utrzymywanie stabilnych parametrów połączenia nawet wówczas, gdy jego użytkownik porusza się z prędkością ponad 100 km/h. Umożliwia więc to pracę w samochodzie czy pociągu. Co ważne, na naszym rynku pojawia się coraz więcej urządzeń mobilnych tabletów oraz smartfonów, które obsługują tę technologię.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB