Bezpieczne wylewanie betonu

2013-10-16 13:26:12 (ost. akt: 2013-10-16 13:27:37)

Każdy, kto marzy o budowie własnego domu, a następnie to marzenie realizuje, musi zmierzyć się z wszelkiego rodzaju pracami budowlanymi. Od uzbrajania działki i wylewania fundamentów, aż po kładzenie dachu czy termomodernizację całego budynku. Do prac budowlanych najczęściej wynajmujemy ekipy fachowców, czasem jednak bierzemy się za nie na własną rękę, próbując ograniczyć koszty inwestycji, która i tak najczęściej pochłania wieloletnie oszczędności.

Bezpieczne wylewanie betonu

Autor zdjęcia: Sxc.hu

Problemy pojawiają się już na etapie wylewania fundamentów czy zalewania betonem powierzchni pod podłogi. Ma być idealnie równo i gładko, a wychodzi różnie. Szczególnie, gdy trzeba wozić beton taczkami lub dostarczać go na poziom pierwszego piętra czy poddasza. Na szczęście, producenci maszyn i urządzeń budowlanych zdają sobie sprawę z tego, że inwestycje w tej branży to nie tylko wielkie realizacje, ale też budownictwo jednorodzinne. To właśnie z myślą o potrzebach tego sektora powstały pompy do betonu w wersji zminimalizowanej. Są małe, lekkie, wydajne i poręczne w obsłudze, a przy tym ułatwiają prace na budowie i sprawiają, że wszystko idzie sprawniej. Pompy do betonu oszczędzają czas i energię budujących, gwarantując idealnie gładką i równą powierzchnię także w miejscach, gdzie wylanie betonu z taczki jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Pompowanie z dowolnego miejsca
Pompy do betonu przeznaczone do mniejszych inwestycji są produkowane z taką samą dbałością o bezpieczeństwo i bezawaryjność, jak maszyny pracujące przy wielkich inwestycjach. Są niezawodne, a każda ich część została wykonana z dbałością o najdrobniejsze detale oraz o to, by pompa zarówno pracująca, jak i wyłączona była bezpieczna dla osób ją obsługujących oraz wszystkich innych przebywających na placu budowy.
Niewielkie pompy są też bardzo poręczne nie potrzebują wiele miejsca, można je łatwo przetransportować na plac budowy, a także przemieszczać już na miejscu, w zależności od potrzeb.

Nie musisz kupować możesz wypożyczyć
Kto buduje swój własny dom, zapewne przygodę z wylewaniem betonu przeżywa pierwszy i może ostatni raz w życiu. Nie jest więc mu potrzebna pompa na stałe i nie warto jej od razu kupować.
Pompy o różnych właściwościach, parametrach i rozmiarach można bez problemu wypożyczyć. Firmy, które wypożyczają sprzęt budowlany zapewniają bowiem transport urządzenia z budowy i na budowę, profesjonalną obsługę, wsparcie w razie jakichkolwiek pytań, a także serwis i naprawę, gdy podczas prowadzenia prac pompa nagle zacznie szwankować. Wynajem takiej pompy jest, co prawda, dodatkowym kosztem, warto jednak zainwestować w szybkość i precyzję w końcu jest to inwestycja na lata. abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB