Meble z betonu?

2013-12-03 11:35:40 (ost. akt: 2013-12-03 11:39:18)

Płyta betonowa w kuchni? Dlaczego nie. A betonowa sofa? To już inna sprawa. Dobrze wkomponowana także pasuje. Mowa o meblach „betonowych“, które wyglądem przypominają ciężkie monolity. Jednak w rzeczywistości są lżejsze od mebli tradycyjnych.

Meble z betonu?

Autor zdjęcia: Vinderen

Jak to możliwe, żeby betonowe meble były lżejsze od tradycyjnych? Czy w ogóle możliwa jest produkcja mebli z betonu? Oczywiście nie chodzi o czysty, klasyczny beton tylko o specjalnie skomponowaną mieszankę, a także technologię natrysku przy produkcji płyt betonowych. A meble? Tu tajemnica tkwi głównie w tapicerce.

Szary, biały, dziurawy
— Do dyspozycji mamy płyty gładkie, z wżerami lub z efektem marmuru — wyjaśnia nasz ekspert Joanna Ciecierska. — Wszystko za sprawą skrupulatnie dobieranych mieszanek. W podstawowej propozycji barw dostępne są jasnoszare i ciemnoszare, a także na specjalne zamówienie w antracycie, bieli oraz wszystkich barwach zbliżonych do palety RAL. Decydując się na widoczny system montażu, można także wybrać materiał wykończeniowy oraz kolor zaślepek w rogach płyty. Te mogą być ze stali szczotkowanej lub betonowe i w dowolnie wybranym kolorze — dodaje nasz ekspert.

Fotel jak Bentley
W sprzedaży ogólnej i na zamówienie dostępne są regały, komody, fotele, stoły, a także sofy, akcesoria dekoracyjne i wyposażenie łazienek czy kuchni. Duży jest też wybór tapicerek,dzięki czemu fotel czy sofa mogą nabrać indywidualnego charakteru. Tapicerka ze skóry z pewnością zainteresuje panów. Otóż w palecie jest również ta sama z jakiej przy produkcji siedzeń samochodowych korzysta Bentley.

Sofa przemysłowa
Proponowane meble mogą uchodzić za przedmioty artystyczne pełniąc funkcję ozdoby wnętrza. Betonowa sofa wkomponuje się zarówno w mniejszych, jak i dużych przestrzeniach, aranżacjach biurowych i w mieszkaniu, nadając im industrialnego charakteru. kr

Co z tym betonem?

• Beton idealnie sprawdzi się w niebanalnych aranżacjach, a tak można określić wystrój inspirowany stylem przemysłowym. Ten nurt narodził się w Nowym Jorku lat 60-tych XX wieku. W wyniku recesji, pojawiło się mnóstwo wolnych poprzemysłowych pomieszczeń, które zaczęto adaptować i przerabiać na lokale. Tak zwane lofty zasiedlali głównie artyści, adaptując na swoje mieszkania i pracownie. Styl industrialny charakteryzuje przestrzeń, minimalistyczny i surowy wystrój, chłodna kolorystyka. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami jest szkło, stal, stare drewno, cegła i beton. Obecnie styl industrialny jest synonimem artyzmu, wyszukanego gustu i ekskluzywności.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB