Fotel w prezencie ślubnym?

2014-01-21 14:25:24 (ost. akt: 2014-01-21 14:28:14)

Jaki prezent ślubny ucieszy nowożeńców? Najpopularniejszym i sprawdzonym jest koperta z gotówką. Są jednak goście weselni, którzy wolą kupić konkretny prezent. Na liście pożądanych przedmiotów wiele jest artykułów do wyposażenia i urządzenia nowego, wspólnego domu.

Fotel w prezencie ślubnym?

Autor zdjęcia: Fotolia

Na kupowanie różnego rodzaju sprzętów mogą pozwolić sobie te osoby, które dobrze znają młodych małżonków, wiedzą, jaki mają gust i co ich by ucieszyło. Dalecy krewni raczej powinni sobie odpuścić kupowanie zastawy stołowej czy domowych dekoracji — jest niemal pewne, że ich prezent nie trafi w gust nowożeńców i na długie lata zalegnie na strychu, w piwnicy czy za szafą.

Zastawa, sztućce, porcelana

Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest zastawa stołowa lub komplet eleganckich, wyższej jakości sztućców. Młodemu małżeństwu, które dopiero zacznie urządzać wspólne mieszkanie, takie zestawy z pewnością się przydadzą. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy nie to, co nam się podoba, tylko to, co może spodobać się młodej parze. Piękny komplet porcelany czy zestaw eleganckich sztućców to prezent na długie lata — zwykle jest używany od święta, podczas szczególnych okazji, a małżonkowie nie zapominają podkreślać, że piękne sztućce czy filiżanki są prezentem ślubnym.

AGD przyda się
Jako prezent dla nowożeńców bardzo dobrze sprawdzą się artykuły gospodarstwa domowego. Muszą być jednak one naprawdę dobrej jakości i świadczyć o dobrym guście obdarowującego. Toster z supermarketu czy ekspres do kawy ze sklepu z chińszczyzną raczej się nie sprawdzą. Postawmy na sprawdzone marki i nowoczesny design, zgodny z gustem młodej pary. Chodzi przecież o to, by taki sprzęt służył bezawaryjnie przez długie lata. Jeśli planujemy zrobić prezent do kuchni, najlepiej sprawdzi się coś większego: elegancki ekspres do kawy, kuchenka mikrofalowa, wielofunkcyjny robot kuchenny. Takie prezenty przydadzą się szczególnie tym nowożeńcom, którzy dopiero po ślubie planują przeprowadzić się na nowe, własne mieszkanie i czeka ich urządzanie i kupowanie większości sprzętów. Jeśli natomiast młodzi małżonkowie już wcześniej ze sobą mieszkali i zadbali o wszystkie niezbędne urządzenia, kupowanie sprzętu AGD może być nietrafionym pomysłem. Szczególnie, jeśli wpadniemy na niego nie tylko my, ale też wielu innych gości weselnych. Jeśli państwo młodzi dostaną trzy mikrofalówki czy cztery roboty kuchenne, siłą rzeczy nie wstawią wszystkiego do własnej kuchni. A żaden z gości nie chce przecież, by jego prezent trafił do kogoś innego lub, co gorsza, na internetową aukcję.

Wystrój? Tylko w dobrym guście
Wiele osób jako prezent ślubny kupuje elementy wystroju wnętrza — obrazy na ścianę, stojaki na wino, zestawy fotograficznych ramek, czasem też sprzęt elektroniczny. Pomysł jest dobry, trzeba jednak uważać, by nie wybrać czegoś, co będzie kompletnie nie w guście nowożeńców. A to może skończyć się tak, że nasz prezent będzie ozdabiał wnętrze jedynie wtedy, gdy przyjdziemy do państwa młodych w odwiedziny. Często słyszy się o przypadkach babć czy cioć, które podarowały w prezencie ślubnym wyjątkowo brzydki obraz czy mało gustowny wazon. Młodzi małżonkowie trzymają takie prezenty w czeluściach schowków czy na strychu, a wieszają czy stawiają tylko z okazji wizyty darczyńcy. Wybierając prezent, warto więc pamiętać przede wszystkim o jednym — ma cieszyć, a nie sprawiać problemy. Jeśli nie wiemy, co może się nowożeńcom spodobać, nie uszczęśliwiajmy ich na siłę przedmiotami domowego użytku, których używać nie będą chcieli. abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB