Wirtualny projekt domu

2014-02-19 12:17:52 (ost. akt: 2014-02-19 12:21:58)

Wchodzisz do nowego domu. Tu jest korytarz, a tam kuchnia, jeszcze salon i sypialnie... Paleta barw i nowe meble. Chcesz coś zmienić? Wystarczy tylko kliknąć odpowiednią ikonkę. I choć to tylko wirtualny spacer, to warto się na niego wybrać, zanim wybudujesz swój wymarzony dom bądź urządzisz nowe mieszkanie.

Wirtualny projekt domu

Autor zdjęcia: Fotolia

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Unikniesz wielu zawodów. Dziś kartka i ołówek nie wystarczą, bo wyobraźnia to za mało, aby zaprojektować swój wymarzony dom. Zawsze, kiedy już zostanie ukończony, pewne rzeczy chciałoby się zrobić inaczej. Czy tak nie jest? Warto więc przestawiać ściany i zmienić wystrój jeszcze przed rozpoczęciem budowy, a nie po jej zakończeniu.
Z pomocą przychodzą wirtualne spacery po projektach. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy chcą mieć pewność, że właśnie ta opcja projektu bądź wykończenia domu jest najlepsza z możliwych. Wystarczy zobaczyć na ekranie komputera wykończone wnętrza, aby przekonać się o ich praktyczności, a także sprawdzić to, czy będziemy dobrze się w nich czuli.

Inspiracja dla naszego stylu

W ten sposób można obejrzeć bryłę domu, zapoznać się z rozkładem pomieszczeń oraz poczuć ich przestrzeń. Praktyczne programy do projektowana pomagają podjąć właściwą decyzję co do stylu. Przecież swój wymarzony dom budujemy raz, a mieszkanie urządzamy najwyżej kilka razy.
Na wirtualne spacery zapraszają nas między innymi firmy, które zajmują się sprzedażą projektów domów. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy zobaczyć dom jedynie z zewnątrz i to w kilku rzutach. Dziś nie tylko jego bryłę możemy obracać na różne sposoby, ale również przejść się po jego wnętrzu. Na przygotowanych animacjach znajdziemy inspirację do własnego stylu. Przekonamy się o tym, jaki będziemy mieli
widok z okien i jak nasłonecznione będą poszczególne pokoje.

Nieskończona liczba wersji

Na rynku można zakupić specjalne aplikacje do projektowania mebli w technice 3D. Są adresowane zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. W ten sposób samodzielnie urządzimy kuchnię, pokój gościnny lub sypialnię. Aplikacje takie pozwalają również na dowolne przestawianie ścian działowych, drzwi oraz okien. Przy pomocy odpowiednich funkcji program zestawia ze sobą meble, materiały oraz kolory. Kilka kliknięć myszką i kreujemy nowe aranżacje w nieskończonej liczbie wersji. Następnie siadamy z rodziną i wybieramy najlepszą z nich, aby każdy domownik czuł się jak najlepiej. Swoje dokonania możemy zachować na dysku lub wydrukować, a jeżeli będzie trzeba, podzielić się nimi również ze znajomymi.

Drzewo sadzimy tylko raz

A co z ogrodem? Jest równie ważny jak dom, w końcu latem więcej czasu będziemy tam spędzać razem z naszymi pociechami. W tym przypadku również warto skorzystać z odpowiedniego programu komputerowego, który umożliwi nam wirtualny spacer, bo raz zasadzonego drzewa nie powinno się przesadzać... A co z rabatkami, miejscem na grilla oraz altanką? Specjalista będzie doskonale wiedział, jak to wszystko porozmieszczać, abyśmy czerpali jak najwięcej radości, a rośliny rosły tam, gdzie powinny. Wybudowane oczko wodne trudno nam będzie "przenieść" w inne miejsce po tym, kiedy się rozmyślimy. Warto więc zobaczyć to wszystko na ekranie monitora, a dopiero później w „realu”.
woj


Wirtualny ogród

Autor cytatu: W internecie nie brakuje stron z aplikacjami, które pomogą zaprojektować własny ogród, aby się po nim przejść jeszcze przed rozplantowaniem terenu. Ogród będzie widoczny w technice 3D o każdej porze roku. Można go zobaczyć również, jak będzie prezentował się w przyszłości, za dziesięć lub dwadzieścia lat, kiedy drzewa urosną.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB