Łazienka jak salon

2014-03-04 11:35:59 (ost. akt: 2014-03-04 11:40:07)

W łazience największy problem mamy z uporządkowaniem kosmetyków. Kończy się na tym, że każda wolny kawałek powierzchni zastawiony jest buteleczkami, słoiczkami, tu waciki, tam pasta do zębów. A co zrobić ze środkami czystości? Gdzie schować szmatkę i gąbkę do umycia zlewu? No i ten stale rozsypujący się proszek do prania. Jak to wszystko zorganizować?

Łazienka jak salon

Autor zdjęcia: Keramag Design

Problem polega chyba na tym, że lubimy mieć wszystko na oku. Niezależnie od tego, czy w łazience lubimy otaczać się dziesiątkami ulubionych kosmetyków, czy wystarcza nam mydło i szczoteczka do zębów, odpowiednia organizacja przestrzeni jest zawsze niezbędna. Zacznijmy ją przy zakupie umywalki.
Możemy wybrać taką, którą montuje się ściany i nic więcej, a możemy skompletować ją samodzielnym blatem lub z blatem i szafką w jednym. W ten zyskamy miejsce na ustawianie podręcznych, używanych codziennie kosmetyków oraz tych, które używamy raz w tygodniu lub rzadziej i możemy je schować.

Blat czy szafka?
Decydując się na postawienie umywalki na blacie lub szafce łazienkowej, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia.
W mniejszych łazienkach np. szafka podumywalkowa ułatwi zaaranżowanie praktycznego i estetycznego wnętrza. W łazienkach większych można sobie pozwolić np. na duży blat z dwoma umywalkami. Są także duże szafki z szufladami przystosowane do postawienia umywalki tzw. nablatowej. Na bocznym np. szklanym blacie można natomiast postawić niezbędne przybory toaletowe i akcesoria.

Pod umywalką

Godne uwagi są nie tylko klasyczne szafki podumywalkowe, ale także nietypowy blat, w którego wnętrzu możemy zmieścić dużą szufladę. Szuflada może być wyposażona w mechanizm cichego domykania oraz chromowany uchwyt. To bardzo praktyczne i ładne rozwiązanie.
Gotowe rozwiązanie
Dla tych, którzy nie chcą rezygnować z dużego blatu podumywalkowego, a obawiają się o miejsce do przechowywania, świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie szafki, jako kontynuacji blatu. Szuflady i funkcjonalny podział przestrzeni wewnątrz szafki, wyposażonej w specjalne okucia i zawiasy umożliwiające ciche, lekkie zamykanie drzwi i szuflad, rozwiążą problem organizacji drobiazgów potrzebnych przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych — szczotek, grzebieni, suszarki etc. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB