Innowacyjne połączenie puszki pianki montażowej z pistoletem aplikacyjnym

2010-06-23 14:59:11

Nowoczesne połączenie bagnetowe to system, który usprawni i ułatwi pracę montażystów.

Mocowanie puszki piany montażowej w tradycyjnym gnieździe pistoletu aplikacyjnego nie należy do zadań najłatwiejszych. Wystarczy niewielkie zabrudzenie gniazda czy niedokładne nakręcenie puszki, by po uruchomieniu zaworu pianka zabrudziła pistolet.
System Click&Fix umożliwia łatwe i stabilne zamocowanie pojemnika z pianą w gnieździe pistoletu. Jednym ruchem ręki, przekręcając puszkę jedynie o jedną czwartą obrotu, blokujemy ją w gnieździe (w przypadku zwykłego pistoletu potrzebne są aż dwa pełne obroty). Dodatkowo dzięki specjalnej konstrukcji połączenia, podczas nakręcania puszki na pistolet nie dochodzi do otwarcia zaworu pianki, co skutecznie zabezpiecza przed niekontrolowanym wypływem zawartości. Pierścień mocujący wykonany został z gładkiego tworzywa sztucznego, które w razie zabrudzenia możemy łatwo wyczyścić nawet bez użycia płynów czyszczących.
Nowoczesne połączenie bagnetowe nie tylko oszczędza czas podczas remontu czy na placu budowy. Wpływa także na przedłużenie żywotności pistoletów aplikacyjnych, a jednocześnie umożliwia maksymalne wykorzystanie pianki zawartej w puszce. W innowacyjny system został wyposażony cały asortyment pianek poliuretanowych wprowadzonych na rynek przez czołowego krajowego producenta. W jego ofercie znajdziemy również specjalny preparat w aerozolu przeznaczony do usuwania zabrudzeń z nieutwardzonej pianki poliuretanowej oraz czyszczenia pistoletów aplikacyjnych.

Rafał Śliwiak

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB