Uatrakcyjnią naszym dzieciom wakacyjny wypoczynek

2010-07-08 15:12:03

Aby uatrakcyjnić wakacyjne zabawy na świeżym powietrzu, warto zaopatrzyć nasze dzieci w wybrane akcesoria i zabawki, które przydadzą się im na plaży, kempingu czy w przydomowym ogródku.

Jeśli nasze pociechy będą spędzały czas w ogrodzie, pomyślmy o aranżacji dla nich kolorowego i atrakcyjnego kącika zabaw.

Wakacje w ogrodzie niemal zaczarowanym
— Przy wyborze sprzętu do przydomowego placu zabaw powinniśmy uwzględnić wiek i liczbę dzieci, które będą z niego korzystać — radzi Mateusz Przychodny, ekspert w dziale ogrodniczym sieci marketów. — Podstawą takiego placu zabaw jest piaskownica. Sprawdzi się szczególnie taka, która została wyposażona w siedzisko oraz płachtę przykrywającą. Powinniśmy pamiętać, żeby przykrywać piaskownicę, kiedy maluchy się w niej nie bawią. Unikniemy w ten sposób zanieczyszczenia piasku np. przez zwierzęta.
W ogrodowym kąciku mogą się znaleźć także takie urządzenia, jak drewniany domek, najlepiej zaopatrzony także w zjeżdżalnię. W upalne dni ochłodę i ogromną frajdę zapewni dzieciom basen — przenośny, nadmuchiwany, wykonany z laminatów. Zaletą takich basenów jest ich niska cena i łatwość utrzymania. Można je szybko złożyć, a także przenieść kąpielisko w inne miejsce.
Małe dzieci uwielbiają dmuchane brodziki, które swoimi kolorami i pomysłowym wykończeniem zapraszają do zabawy. Dużą atrakcją dla nich staną się także nadmuchiwane place zabaw, które można napełniać wodą.

Relaks nad wodą i pod namiotem
Na plaży ulubione zajęcia dzieci to zabawy w wodzie i piasku. Aby zapewnić maluchom bezpieczeństwo na kąpielisku, załóżmy im dmuchane rękawki lub specjalną kamizelkę do nauki pływania. Dla bardziej zaawansowanych pływaków przydatny będzie zestaw do nurkowania powierzchniowego.
Jeśli pogoda temu sprzyja, możemy zorganizować kilkudniowy, rodzinny wypad na kemping. Na taką wyprawę warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i ekwipunek. Namiot jest koniecznością, ale nie zapomnijmy o śpiworach — kopertowych lub typu „mumia“, lodówce elektrycznej lub na zamrożone wkłady, krzesełku turystycznym i wygodnym, najlepiej dmuchanym materacu.
— Kupując namiot, zwróćmy uwagę na to czy jest wodoodporny oraz stabilny — podpowiada Mateusz Przychodny. — Na wyprawę z dziećmi warto zakupić przestronny namiot, w którym swobodnie pomieścimy się zarówno my sami, jak i nasze bagaże. Dobrym rozwiązaniem jest przedsionek, w którym możemy zostawić torby, buty, zabawki naszego dziecka. Zabierzmy też składane krzesełka, na których wygodnie zasiądziemy przy ognisku czy łowiąc ryby.

Rafał Śliwiak

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB