Także remont trzeba zaplanować

2014-08-14 08:23:04 (ost. akt: 2014-08-11 14:25:30)

Jeśli zabierasz się za remont czy choćby odświeżenie mieszkania, pamiętaj o zaplanowaniu prac. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych wydatków, zaoszczędzisz na czasie, a przede wszystkim będziesz wiedzieć, co masz robić, więc unikniesz chaosu i stresu.

Także remont trzeba zaplanować

Autor zdjęcia: Bosch

Planowanie remontu jest czasochłonne, ale niezbędne do sprawnego przebiegu prac i stworzenia wymarzonego wnętrza. Szczególnie istotny jest dokładny pomiar pomieszczenia i wszystkich elementów, które chcemy w nim umieścić, np. mebli.

Nowoczesna miarka
Dokładne pomiary przy użyciu klasycznej miarki tzw. metrówki są nie lada wyzwaniem — trudno ich dokonać samemu i bardzo łatwo pomylić się w obliczeniach, co może mieć fatalne skutki.
Błędne wymiary znacznie wydłużą remont i przysporzą wielu kłopotów, takich jak: zakup niedostatecznej lub zbyt dużej ilości materiałów, nieodpowiedniej wielkości mebli czy złe rozplanowanie poszczególnych elementów wnętrza, przez co będzie ono niefunkcjonalne. Liczne poprawki zniechęcają do dalszych prac, wymagają dużo czasu i generują niepotrzebne koszty. Dlatego warto zainwestować np. cyfrowy dalmierz laserowy.
— Przyrząd jest kompaktowy i łatwy w obsłudze — tak naprawdę, aby go użyć, wystarczy go po prostu włączyć, a urządzenie od razu zmierzy odległość, maksymalnie do 15 m. Wynik pomiaru wyświetli nam się na wyświetlaczu. Możemy go również od razu zapisać używając odpowiedniej funkcji — tłumaczy nasz ekspert Justyna Krzyżanowska.

Harmonogram prac...
Kolejnym krokiem planowania remontu jest stworzenie harmonogramu działań, który powinien zawierać wszelkie zadania do wykonania wraz z przewidywanym czasem ich realizacji. Plan ten powinien również wyznaczać kolejność poszczególnych prac. Następnie należy kupić materiały i narzędzia potrzebne w czasie remontu. Najlepiej wcześniej przemyśleć listę zakupów i oszacować wydatki, aby sprawdzić, czy zmieścimy się w naszym budżecie. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek przy kasie w sklepie.

...i wykonanie

Jeśli potrzebna jest pomoc profesjonalnej ekipy remontowej, dobrze jest skorzystać z rekomendacji (np. przyjaciół lub rodziny) oraz spisać umowę, żeby mieć pewność, że wszystkie zlecone zadania zostaną wykonane w założonych terminach i przy ustalonych kosztach.
Po wszystkich tych krokach nadchodzi etap realnej pracy, nadzoru remontu i cieszenia się z dobrze wykonanej pracy. kr

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. klijent nabity w butelkę #1487879 | 95.160.*.* 18 wrz 2014 20:56

    Nie polecam MULTI MEBEl z Kołobrzeskiej -niewiarygodni (brak wizualizacji i kosztorysów) w zamawianym projekcie kuchni-brak odzewu -w reklamacji.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz