W zieleni dom zatopiony

2014-09-10 14:58:42 (ost. akt: 2014-09-10 15:08:28)

Współczesne domy jednorodzinne są zaprojektowane tak, aby jego mieszkańcy żyli komfortowo, w przestrzeniach zabudowanych jedynie zielenią. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie energooszczędnych fasad aluminiowych, które otwierają wnętrza na naturę, jednocześnie poprawiając bilans energetyczny budynku.

W zieleni dom zatopiony

Autor zdjęcia: Fot. Schueco

Nowoczesne projekty domów zakładają otwarte, jasne przestrzenie, które płynnie przechodzą w taras lub ogród. Projektanci czerpią pomysły z modernistycznych nurtów, takich jak wywodząca się z japońskiego budownictwa architektura otwarta czy architektura organiczna będąca w harmonii z naturą.
Stworzenie dużych przeszklonych konstrukcji stanowi swoisty pomost pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym budynku. Do osiągnięcia tego efektu stosowana jest m.in. energooszczędna ślusarka aluminiowa o estetycznie wąskich profilach i doskonałej termoizolacyjności.
Dzięki specjalnemu szkłu nisko emisyjnemu takie rozwiązanie może nie tylko zapobiegać stratom energii cieplnej, ale również pozyskiwać ją z promieni słonecznych, znacznie poprawiając bilans energetyczny budynku.

Szklana kurtyna
Ozdobą prostej elewacji mogą być duże, szklane powierzchnie i metaliczne akcenty. Coraz częściej widzimy też takie materiały jak drewno i kamień, w postaci deskowania czy bardzo modnych murków gabionowych. Jak otrzymać np. przeszkloną kurtynę? Stosując ultra ciepłe fasady aluminiowe. Montowane one są na fragmencie elewacji lub jako
ściana osłonowa.
System pozwala też na montowanie świetlików dachowych. Aluminium doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami budowlanymi. Wraz z elementami drewnianymi w postaci deskowania stropu czy okładziny tarasu stworzy interesujący, ciepło-zimny kontrast.

Cały rok dobra temperatura
Zastosowanie szkła na powierzchni całych ścian i świetlików dachowych wymaga rozwiązań ślusarki o odpowiednio wysokiej termoizolacyjności. W innym wypadku w okresie letnim wnętrza będą szybko ulegać przegrzewaniu, a zimą — wychładzaniu. W fasadach aluminiowych zastosowano izolatory, które podnoszą ich termoizolacyjność. Dzięki temu w pomieszczeniach z wielkopowierzchniowymi przeszkleniami przez cały rok łatwo utrzymać stabilną temperaturę. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB