Arystokratyczne sny

2014-09-18 09:00:00 (ost. akt: 2014-09-15 15:10:51)

Słoneczne poddasza, adoptowane strychy... tajemniczy urok belek podtrzymujących konstrukcję dachu, delikatne, pastelowe barwy ścian, drewniane podłogi – w takich pomieszczeniach łatwo się zakochać. To idealne miejsce do słuchania muzyki, czy spania. Podpowiadamy co zrobić, aby sypialnia na poddaszu nabrałą wyrazistego i jednocześnie eleganckiego.

Arystokratyczne sny

Autor zdjęcia: Śnieżka

Kiedy mówimy o Wielkiej Brytanii od razu mamy przed oczami wnętrza urządzone z przepychem, wielkie rezydencje, a nie pokoik na poddaszu. Bogato zdobione meble, kominek, tradycyjne toaletki czy ciężkie zasłony w kwiaty z pewnością mogą wywoływać takie skojarzenia. Tymczasem, ta aranżacja świetnie sprawdza się również w mieszkaniach.

Spanie przy ścianie
Docenimy to zwłaszcza w zaciszu własnej sypialni, w której, za pomocą odpowiedniego wystroju i dodatków możemy wyczarować ciepły, przyjemny klimat, sprzyjający wypoczynkowi.
Nie obejdzie się oczywiście bez odpowiedniego łóżka, koniecznie w „królewskim” rozmiarze. Im większe, tym lepsze. Powinno być wykonane z litego drewna i posiadać miękko wyściełany zagłówek.
Inna możliwość to łoże metalowe, z obu stron zakończone kutymi zwieńczeniami. Stalowe wezgłowie bardzo dobrze prezentuje się pomalowane na biały i złoty kolor. Meble w typowej, angielskiej sypialni są zwykle dość masywne. Stylowe nocne szafki, toaletka czy bogato zdobione komody i krzesła to tylko niektóre z nich. Nie musimy kompletować całego wyposażania w jednolitej stylistyce. Możemy wybrać jeden klasycznie brytyjski mebel i kilka drobnych dodatków, które podkreślą wyspiarski charakter wnętrza, zaś pozostałe wyposażenie dopasować w znacznie prostszej formie.

Kwiat ręką malowany
Charakterystycznym elementem stylu brytyjskiego są kwiaty — zarówno piękne, mieniące się kolorami bukiety w wazonach, jak i te zaklęte w kotarach, narzutach, pościeli i obiciach mebli. Kwiatowym wzorem często dekorowane są również ściany, które w najbardziej klasycznym wydaniu ozdobione są tapetami z motywami roślinnymi, np. małymi różyczkami.
Miłośnicy niebanalnych rozwiązań mogą zastąpić róże na tapecie kwiatami malowanymi bezpośrednio na ścianie. Dzięki temu, sypialnia zyska niepowtarzalny wygląd.

Pastelowy spokój
Kwieciste tapety oraz róże na zasłonach i pościeli niektórym mogą wydać się zbyt intensywne. Takim osobom zdecydowanie bardziej spodoba się idea wykorzystania kilku kwiatowych dodatków, które pomogą podkreślić charakter sypialni, np. klasycznej narzuty na łóżko lub ozdobnego krzesła. Zamiast używać tapety, możemy pomalować ściany na niezwykle popularne na Wyspach Brytyjskich kolory pastelowe. Wybór jest naprawdę duży — od mocnych błękitów, przez wysmakowane odcienie żółci i różów, aż po odcienie beżu.
Masywne zasłony z kwiatowym motywem czy też wielki, miękki fotel, który wprost zaprasza, aby zatopić się z książką w jego delikatnych objęciach, znakomicie dopełnią charakter pomieszczenia. kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  • Polecamy

Biura nieruchomości - Olsztyn, Elbląg

Przetargi - Olsztyn, Elbląg

  • Ogłoszenie