Scrabble na ścianie

2015-05-19 08:03:56 (ost. akt: 2015-05-18 15:37:42)
Scrabble na ścianie

Autor zdjęcia: Bosch

Uwielbiasz grać w scrabble? Możesz teraz mieć grę na ścianie. Wystarczy mieć trochę inwencji, odpowiednie narzędzia i trochę czasu. Taka dekoracja z pewnością przypadnie ci do gustu i mile zaskoczy odwiedzających cię przyjaciół.

Lubisz grę w scrabble? Możesz je teraz mieć na ścianie w ulubionym pokoju. Taka dekoracja ujawni odwiedzającym cię gościom, twoje oryginalne zainteresowania i podkreśli charakter całego mieszkania. Wszystko możesz zrobić sam przy użyciu mało skomplikowanych narzędzi.

Podpowiadamy, jak w kilku krokach udekorować pokój w ulubione słowa ze scrabbli.
Do stworzenia dekoracji potrzebujesz: paneli z pleksi, wielkość kwadratów zależy od twoich upodobań liczba zaś, od liczby liter w twoich wyrazach, folii samoprzylepnej, narzędzia do klejenia na gorąco, ołówka.

Najpierw stwórz projekty liter i cyfr (np. C2, H1) na komputerze. Czcionka powinna być odpowiednio duża — rozmiar liter ok. 400. Następnie wydrukuj litery wraz z cyframi na folii samoprzylepnej i przyklejaj je na panelach z pleksi. Najlepiej, jeśli zostawisz czterocentymetrowe odstępy między krawędziami litery a każdą krawędzią panela.

Teraz zamontuj panele z literami na ścianie. Wyznacz dokładnie miejsce. Aby litery były w jednej linii, narysuj ołówkiem poziomy i piony i do nich pasuj kwadraty. Aby zachować jednakowe odstępy między panelami, użyj ołówka.

Ostatni etap to przymocowanie płytek z literami do ściany. Pomocne będzie narzędzie do klejenia na gorąco, które skleja trwale elementy i szybko schnie. Włóż do niego wkład klejący, włącz narzędzie, odczekaj 15 sekund, aż się rozgrzeje, a następnie nałóż kilka kropel kleju na tylną część panelu z pleksi i dociśnij go do ściany. Postępuj tak samo z kolejnymi panelami, pamiętając o zachowaniu między nimi równych odległości.

kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB