Drewno i wysoki połysk

2015-05-19 13:07:43 (ost. akt: 2015-05-19 13:15:43)
Drewno i wysoki połysk

Autor zdjęcia: KAM

Największy problem z trendami jest taki, że szybko się zmieniają. Czy warto zatem przy wyborze mebli kuchennych kierować się wskazówkami designerów i jak zaaranżować wnętrze, aby nie było trendy tylko przez jeden sezon?

Dominującym trendem w meblach kuchennych w roku 2015 pozostaje minimalizm, a wśród dekorów wymienianych jako topowe pojawia się drewno. Najlepiej sięgnąć do rozwiązań, które tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Nawet najbardziej designerskie kolory z czasem odchodzą w zapomnienie, dlatego dużo bezpieczniej jest zdecydować się na dekory imitujące rysunek drewna.

Naszym klientom doradzamy, aby rozsądnie decydowali się na wybór kolorystyki frontów — mówi nasz ekspert Andrzej Tomasiak, właściciel salonu meblowego. — Odważne, krzykliwe kolory mogą się z czasem znudzić, a ekstrawaganckie zestawienia mogą okazać się męczące. Dlatego namawiamy do popularnych, sprawdzonych zestawień kolorystycznych — dodaje.


Minimalizm i drewno nadal najważniejsze


Projektanci wnętrz zdradzają nowe propozycje kolorystyczne, jakie ich zdaniem będą najbardziej popularne w 2015 roku, są jednak zgodni, iż nadal najchętniej będziemy się otaczać materiałami naturalnymi. A zatem w naszych kuchniach nadal królować będzie drewno i materiały, które się do niego upodobniają.

Niezależnie od stylu, w jakim urządzimy mieszkanie i preferencji kolorystycznych, drewno zawsze znajdzie w nim swoje miejsce — potwierdza Tomasiak. — Dlatego w każdej z naszych kolekcji proponujemy przynajmniej kilka rodzajów ciekawych wybarwień drewna, aby dać naszym klientom możliwość wyboru. Oprócz klasycznych gatunków, takich jak modrzew, grusza, buk, orzech czy kilka rodzajów dębu, mamy również pinię brązową, sosnę bieloną, a także zebrano i wenge dla amatorów bardziej egzotycznych gatunków — dodaje nasz ekspert.

Proste bryły w drewnie lub na wysoki połysk


Do wyboru jest kilka gatunków drewna starannie wybranych spośród najciekawszych dostępnych na rynku propozycji wzorniczych, np. grusza polarna, dąb trufla, dąb sonoma czy mali wenge. W minimalistycznej kuchni dominują proste bryły mebli, najczęściej pozbawione uchwytów.

Taki prosty design zawsze można oczywiście urozmaicić poprzez efektowne połączenie materiałów i kolorów. Dekory imitujące drewno doskonale łączą się z frontami laminowanymi, lakierowanymi, a także akrylowanymi. Fronty wzorowane na drewnie sosny — pinia biała, szampan bądź też brązowa, połączone z akrylem na wysoki połysk w kolorach wanilia lub szary pozwalają na stworzenie kilkunastu rewelacyjnych duetów kolorystycznych.

Drugi z ważnych trendów obserwowanych już od kilku lat, a który pozostanie trendy również w tym roku, to high gloss. Nabywcy kuchni w Polsce wciąż bardzo chętnie wybierają powierzchnie mebli gładkie, lakierowane na wysoki połysk.

Modna, czyli zawsze funkcjonalna


Niezależnie od obowiązujących trendów, stylów, kolorów i wzorów wprowadzanych w meblach kuchennych, jedno pozostaje niezmienne — meble kuchenne mają być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Należy zadbać o odpowiednią ilość pojemnych szafek i szuflad, czyli miejsc, w których zmieścimy to wszystko, co jest potrzebne do codziennej pracy w kuchni. — Szafki i szuflady mają zapewnić łatwy dostęp do ich zawartości, a akcesoria, w które są wyposażane, pomóc w utrzymaniu porządku — zaznacza Andrzej Tomasiak. — W ofercie jest więc wiele rozwiązań, które pomogą zorganizować i uporządkować przestrzeń kuchenną, w tym autorskie pomysły na wykorzystanie przestrzeni trudnych do zagospodarowania narożników.

Wysokość szuflad idealnie wyliczona na produkty i akcesoria, które będą w nich przechowywane, specjalny korpus szafki narożnej zagospodarowanej na bardzo pojemne szuflady, szafki górne wyższe od standardowych o 28 cm to propozycje, dzięki którym takie kuchnie zawsze będą funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu — dodaje nasz ekspert.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB