Dekory jak marmur i drewno

2015-06-15 06:03:03 (ost. akt: 2015-06-10 14:15:37)
Dekory jak marmur i drewno

Autor zdjęcia: KAM

Naturalne surowce, takie jak kamień i drewno, to marzenie amatorów ekskluzywnych wnętrz. Co zrobić, gdy wielkość mieszkania i zasób portfela nie pozwala ich spełnić?

– Nowoczesne technologie produkcji przyszły na ratunek właścicielom kuchni, którzy nie mogą sobie pozwolić na zabudowę z drewna czy piękny, masywny blat kamienny – mówi nasz ekspert Andrzej Tomasiak, właściciel salonu meblowego. – Dzisiaj wiemy, jak zastąpić te naturalne surowce w taki sposób, aby ich zamienniki wyglądały jak najbardziej realistycznie, były estetyczne i na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia – dodaje nasz ekspert.

Słowa te znajdują potwierdzenie w nowej ofercie dekorów. Dzięki tym wzorom możliwe jest posiadanie blatu, który będzie wyglądał, jak wykonany ze szlachetnego marmuru, a będzie od niego zdecydowanie lżejszy i bardziej ekologiczny. Co więcej, taki „marmur” można zastosować również na frontach meblowych. – Nowoczesne komponenty meblowe są lekkie, a jednak trwałe i całkowicie oddają urok oraz charakter surowców, które zastępują – tłumaczy Andrzej Tomasiak. – Klientom, którzy marzą o kuchni „z kamienia”, proponujemy na przykład przepiękny dekor marmur biało-szary, który idealnie odwzorowuje wygląd i strukturę tego materiału. No i jest od niego znacznie bardziej atrakcyjny cenowo – dodaje.

Marmurowy dekor wpisuje się w modny trend kuchni w stylu industrialnym. Dla niektórych taka zabudowa może okazać się zbyt surowa i chłodna, ale jeżeli połączymy ją z drewnem, trafimy nie tylko w najnowsze trendy, ale także ocieplimy wnętrze. Świetnie sprawdzi się tu dekor drewna wiązu. Nie tylko wygląda jak drewno, ale przypomina je również w strukturze, co poczujemy dotykając jego powierzchni. Wiąz w odcieniu ciepłego brązu idealnie komponuje się z biało-szarym marmurem.

kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB