Dobry montaż stolarki zaczyna się już u sprzedawcy

2015-07-22 09:00:00 (ost. akt: 2015-07-22 09:20:40)
Dobry montaż stolarki zaczyna się już u sprzedawcy

Autor zdjęcia: Fot. POiD

Kupno stolarki oraz jej montaż powinniśmy zawsze traktować jako nierozerwalną całość. Dzięki temu okna czy drzwi będą nam służyły długie lata.

Montaż stolarki budowlanej, okien, drzwi najlepiej powierzyć fachowcom. Po pierwsze mają odpowiednie narzędzia i doświadczenie, więc instalacja powinna odbyć się sprawnie i we właściwy sposób. To ważne, bo ze skutkami źle wykonanych prac borykamy się potem przez długie lata. 
W dobie zaawansowanych technologicznie, energooszczędnych produktów, zjawisko nieszczelnych okien praktycznie nie powinno występować. Mimo to wciąż można się z nim spotkać, nawet w nowo powstałych budynkach. Źródłem jest zazwyczaj ich niewłaściwa instalacja.


Dobry montaż stolarki budowlanej zaczyna się nie na placu budowy, ale już na etapie jej wyboru w punkcie sprzedaży. Warto więc zadawać sprzedawcom jak najwięcej pytań dotyczących technik prawidłowego zamocowania i uszczelnienia wybranych rozwiązań. Przy zakupie okien, drzwi czy bram garażowych inwestorzy często z góry zakładają, że zostaną one zainstalowane przez dostawcę. W związku z tym, kwestiom montażu nie poświęcają wiele uwagi, choć powinni. Kupno stolarki oraz jej montaż powinniśmy zawsze traktować jako nierozerwalną całość. Dzięki temu, będziemy mieć pewność bezproblemowego funkcjonowania nabytych produktów.


Nawet jeśli nie orientujemy się zbytnio w kwestiach technicznych, to pytania dotyczące dostępnych sposobów montażu pomogą nam rozeznać się w sytuacji i dać realny wpływ na to, jak wybrane produkty zostaną zainstalowane. Poszczególne rozwiązania montażowe charakteryzują się bowiem różnymi parametrami szczelności oraz odporności na działanie wilgoci czy wiatru. 
Dostępne obecnie na rynku, nowoczesne rozwiązania powinny być instalowane przy użyciu odpowiednich materiałów oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i zaleceniami producentów. Do ich montażu niezbędne są odpowiednia wiedza i doświadczenie. Monterzy specjalizujący się w rozwiązaniach konkretnego producenta doskonale znają najlepsze sposoby ich instalacji. Bez problemu wyłapią też wszelkie uszkodzenia wynikające z zakłócenia procesu produkcji czy np. niewłaściwego transportu lub przechowywania produktów. 


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB