Wszystko dobrze się układa, czyli meble modułowe

2016-07-22 13:16:41 (ost. akt: 2016-07-22 13:30:25)
Modułową sofę możemy podzielić na kanapę i fotel...

Modułową sofę możemy podzielić na kanapę i fotel...

Autor zdjęcia: SITS

Biurko tu, stół tam, kanapa pod oknem... Aranżacja przestrzeni domowej to świetna zabawa, ale może nastręczać wielu trudności. Z pomocą przychodzą funkcjonalne meble modułowe, które możemy dowolnie ustawiać i przestawiać... i wszystko zawsze do siebie pasuje!

Meble modułowe to, najprościej mówiąc, elementy, które możemy w prosty i dowolny sposób komponować ze sobą, tworząc swój własny, oryginalny zestaw. Takie rozwiązania na pewno znajdą odbiorców wśród miłośników designu stawiających na indywidualny charakter aranżacji. Jednak nie tylko styl ma tutaj znaczenie - równie ważna jest funkcjonalność. Decydując się na meble modułowe, możemy wybrać te części, które uważamy za potrzebne, a później dokupić brakujące elementy. To rozwiązanie zarazem praktyczne i ekonomiczne, a także dające wiele możliwości w aranżacji przestrzeni.

Meble modułowe z powodzeniem znajdą zastosowanie we wszystkich rodzajach pomieszczeń. W kuchni wpasują się dobrze we wszelkie narożniki, skosy i trudne do urządzenia wnęki. Dzięki możliwości łączenia elementów o różnych rozmiarach i kształtach, możemy stworzyć przestrzeń kuchenną dopasowaną do naszych potrzeb. Podobnie sytuacja wygląda w salonie. Tutaj oprócz użyteczności, bardzo ważne jest nadanie indywidualnego charakteru wnętrzu. Meble modułowe zdecydowanie spełnią taką rolę, a przy okazji nigdy się nam nie znudzą. Bo jeśli zmienimy koncepcję ustawienia mebli w pokoju, możemy dokupić odpowiednie moduły i zaaranżować przestrzeń na nowo. – Przy wykorzystaniu tego typu rozwiązań, w prosty sposób możemy nadać salonowi nowego charakteru. Wystarczy np. dokupić odpowiedni moduł i z ulubionej sofy stworzyć narożnik lub szezlong. – opowiada Katarzyna Jakubowska z firmy producenta mebli w stylu skandynawskim.

...lub połączyć w elegancki narożnik
Fot. SITS
...lub połączyć w elegancki narożnik

Specyfika mebli modułowych daje możliwość zabawy z formą. Możemy to wykorzystać i połączyć ze sobą różne kolekcje. Na przykład wybrać proste i funkcjonalne modele (najlepiej w stonowanym kolorze): komody, półki w kształcie prostopadłościanów, które można układać jak klocki jeden na drugim i ażurowe regały z możliwością dokładania odpowiednich przegródek (koszy, półek etc.) i dodać do nich bogatsze w swojej formie fotele, sofę, narożnik czy też pufy obite w tkaniny o wyrazistej strukturze i w mocnym kolorze (kanarkowym, butelkowym). Dzięki rozwiązaniom systemowym, mamy dużą swobodę dokonywania zmian w stworzonych aranżacjach. Nie bójmy się zatem korzystać z tych możliwości, bo w nich właśnie tkwi największa zabawa.

oprac. jm

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  • Polecamy

Biura nieruchomości - Olsztyn, Elbląg

Przetargi - Olsztyn, Elbląg

  • Ogłoszenie