Połącz drewno z kamieniem

2016-09-16 05:16:32 (ost. akt: 2016-09-15 15:21:50)
Połącz drewno z kamieniem

Autor zdjęcia: Tubądzin

Kamień i drewno są w środowisku naturalnym bliskimi sobie surowcami. Połączenie ich w jednej aranżacji jest więc i naturalnym i interesującym pomysłem. Do niedawna taka stylistyka kojarzyła się z industrialnymi wnętrzami fabryk czy publicznymi przestrzeniami użytkowymi. Dzisiaj z rozmachem wkracza do naszych domów. Ceramika, która jest łatwiejsza w utrzymaniu niż drewno i kamień, ma dodatkową zaletę: brak ograniczeń aranżacyjnych.

Inspiracja naturą oraz kolory i faktury dające nieograniczone możliwości, stały się wyznacznikiem współczesnych aranżacji. Obecnie popularne staje się połączenie drewna z kamieniem. I nie ma w tym nic dziwnego, skoro i drewno i kamień towarzyszą nam od zarania dziejów.

Odważne i praktyczne


Projektanci polubili drewno i kamień, zestawiając wspaniałe, harmonijne aranżacje. Z powodzeniem wykorzystują też materiały drewno- i kamieniopodobne, np. pytki ceramiczne. Architekci wnętrz nie mają obaw przed łączeniem ich w jednej aranżacji. Dostojność otrzymamy łącząc np. szlachetne szarości z pożyłkowaną, nieregularną fakturą kamienia. W ten sposób wnętrze nabierze oryginalnego charakteru.

Chłodny odpoczynek


Najlepiej skorzystać z gotowych linii, o które wystarczy zapytać sprzedawcę w salonie. Warto jednak wiedzieć, że np. jasna, kamienna podłoga z płytek może odmienić przestrzeń — wizualnie ją powiększy, nada elegancji i prostoty. Surowy wygląd podłogi nie musi oznaczać nieprzyjaznego wnętrza — wrażenie chłodu zrównoważy ciepła kolorystyka płytek o drewnianej fakturze. Tego rodzaju płytki są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o drewnianych akcentach w łazience. Trudno dobrać odpowiednie drewno do pomieszczenia narażonego na wilgoć — płytki ceramiczne z powodzeniem je zastąpią.
kr


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB