Nowe trendy w sprzedaży mebli

2017-05-26 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-26 12:44:50) Artykuł sponsorowany
Nowe trendy w sprzedaży mebli

Autor zdjęcia: WFM Kuchnie

Dziś zakup mebli stał się bardzo złożonym procesem – nie jest już tylko prostą transakcją kupna i sprzedaży. Wiodące marki, idąc w kierunku tych oczekiwań, stają się lokalnymi centrami designu i kooperacji klientów z architektami i projektantami.

Salon jako swoiste centrum designu


Salony muszą dzisiaj realizować strategię kompleksowego wsparcia klientów przy wyborze, projektowaniu i zakupie mebli – dostarczając im również inspiracji i wiedzy dotyczącej designu. Tym samym sklep staje się dzisiaj bardziej centrum designu, w którym klient może skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów oraz zainspirować się realizacjami, które są prezentowane na ekspozycji. Odpowiadając na ten trend w Olsztynie w maju 2017 roku otworzono salon grupy Szynaka Meble, który łączy funkcje inspiracji i wsparcia projektantów dla klientów. Nowy salon znajduje się przy Al. Sikorskiego 17 w Olsztynie. W salonie można znaleźć ofertę firmy Szynaka Meble: meble kuchenne i meble mieszkaniowe. Dzięki takiej koncepcji klienci uzyskają możliwość zakupu mebli dla swojego mieszkania lub domu w jednym miejscu i przy wsparciu fachowej wiedzy profesjonalistów.

Czy przy zakupie kuchni jest potrzebne wsparcie projektanta?


Każdy z nas ma swoje zwyczaje zakupowe: kupuje na zapas albo robi codziennie małe zakupy, lubimy gotować w domu lub kuchnia służy nam tylko do podgrzewania dań gotowych, planujemy wspólnie z rodziną spożywanie posiłków, można mnożyć pytania dotyczące stylu życia, sposobu dokonywania zakupów itd. Właśnie dlatego w procesie projektowania kuchni powinien uczestniczyć projektant kuchni, który profesjonalnie przewidzi wszystkie sytuacje, które będą dla nas istotne w kuchni i zaproponuje odpowiednie rozwiązania. Wiedzy projektanta nie zastąpi czytanie pism lub śledzenie blogów poświęconych zagadnieniom projektowania kuchni, ponieważ jak w każdej dziedzinie wiedza projektanta najbardziej przydaje się w szczegółach, na które osoba nie będąca profesjonalistą po prostu nie zwróci uwagi.

Dobrze zaprojektowana kuchnia cieszy właściciela przez lata


Warto podkreślić, że w Polsce kuchnia średnio służy nam ok. 15 lat – na pewno warto więc poświęcić jej wyborowi i zaprojektowaniu odpowiednią ilość czasu. To właśnie wartość, jaką wnosi projektant kuchni – dzięki jego wiedzy, empatii i zaangażowaniu możemy zyskać funkcjonalność, która bazuje na ergonomii, gwarantuje porządek oraz przyjemność użytkowania. Funkcjonalna kuchnia to oszczędność czasu, który zaoszczędzony na codziennych czynnościach w kuchni możemy poświęcić rodzinie. Warto więc skorzystać z wiedzy profesjonalistów w tym zakresie. Przecież kuchnia to centralny punkt w naszym domu, często tam toczy się nasze codzienne życie – tam spotykamy się z rodziną i znajomymi.

Kuchnia jako pomieszczenie wielofunkcyjne


Zmiany sposobu życia i pracy powodują, że część z nas pracuje też w domu. Uwzględniając ten stały trend możemy założyć, że kuchnia staje się obecnie pomieszczeniem wielofunkcyjnym, które nie służy już wyłącznie do przygotowywania posiłków i ich spożywania, ale również do pracy, co musi też znaleźć odzwierciedlenie w odpowiednim zaprojektowaniu kuchni. Właśnie dlatego wiodące marki mebli kuchennych w swoich salonach zatrudniają również projektantów, którzy starają się zrozumieć perspektywę klienta i spojrzeć na świat z tej perspektywy. Projektant dzięki zastosowaniu empatii w procesie projektowania może stworzyć kuchnię, która jest autentycznie dopasowana do potrzeb klienta i ukazuje jego indywidualizm.

Czy zakup kuchni może być prosty?


Nowy salon WFM KUCHNIE jest podzielony na 2 strefy: strefę inspiracji, gdzie klienci mogą zapoznać się z realizacjami oraz strefę projektowania, gdzie jest specjalna przestrzeń pomyślana jako przestrzeń do nawiązania współpracy z projektantem, który pracując wspólnie z klientem stworzy odpowiedni projekt kuchni, dopasowany do potrzeb, zwyczajów zakupowych i stylu życia domowników. Tak właśnie marka WFM KUCHNIE realizuje swoją misję dostarczając klientom profesjonalnie zaprojektowaną kuchnię, uwzględniając funkcjonalność oraz stosując empatię
w procesie projektowania.

  • Polecamy

Biura nieruchomości - Olsztyn, Elbląg

Przetargi - Olsztyn, Elbląg

  • Ogłoszenie