Nasi deweloperzy planują 2019 rok

2019-01-31 13:32:32 (ost. akt: 2019-01-31 13:32:59)

Objeżdżając Olsztyn, a niechby nawet — stojąc w korkach — nie sposób nie zauważyć wielu nowych inwestycji, zarówno w centrum, jak i na peryferiach miasta. Zapytaliśmy obecnych na olsztyńskim rynku (i placach budowy!) deweloperów o ich plany na dopiero co powitany rok.

— Jako jeden z wiodących deweloperów na rynku, w stolicy regionu z powodzeniem prowadzimy dziś wiele różnorodnych inwestycji deweloperskich, ponieważ chcemy sprostać odmiennym oczekiwaniom naszych klientów — mówi Anna Szymczak, prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego „IPB” sp. z o.o. w Iławie. — Na terenie Olsztyna dysponujemy obecnie mieszkaniami w pięciu najlepszych lokalizacjach. Oprócz Calamo Park i Natura Park — osiedli budowanych przy ul. Tuwima, w sąsiedztwie malowniczego Trzcinowiska Kortowskiego, realizujemy prestiżową inwestycję o nazwie Rezydencja Vintage, która znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Kasprzaka. Ten wieloetapowy projekt to wyjątkowe przedsięwzięcie na mapie nowo powstających inwestycji w Olsztynie. Kolejną naszą inwestycją są Olimpijskie Ogrody — projekt o ponadczasowej formie i architekturze, zlokalizowany przy ul. Bydgoskiej. W swojej ofercie posiadamy również ostatnie mieszkanie i lokale użytkowe na Osiedlu Przylesie przy ul. Borowej 4.

— Do pięciu prowadzonych aktualnie w Olsztynie projektów mieszkaniowych wkrótce dołączy jeszcze jeden — Ukiel Apartamenty. W otulinie drzew oraz największego akwenu w Olsztynie realizowana będzie unikalna inwestycja. Ten nowoczesny projekt z przepięknymi widokami zachwyci miłośników natury, którzy mimo wszystko zdecydowali, że chcą zamieszkać w mieście. To dzisiaj najbardziej pożądana lokalizacja w Olsztynie — mówi i zachęca prezes Anna Szymczak.

W Olsztynie rośnie także City Park.

— W 2019 r. zamierzamy zakończyć budowę trzech budynków na osiedlu mieszkalno-usługowym City Park przy skrzyżowaniu Krasickiego z Barcza — mówi Mateusz Purcha, pełnomocnik spółki TJ Development, realizującej inwestycję. — W sprzedaży zostało nam niespełna 30 z 230 mieszkań, które planujemy sprzedać do końca tego roku. Ponadto, wspólnicy TJ Development mają już zabezpieczone grunty w Olsztynie pod kolejne inwestycje, ale więcej na ten temat będzie można powiedzieć dopiero przy starcie tych projektów.

— Od zeszłego roku zbieramy rezerwacje i przygotowujemy pierwszy budynek wielorodzinny z 51 mieszkaniami na osiedlu Gruszowe Sady przy ul. prof. Nowaka — mówi nam z kolei Anna Celmer, koordynator sprzedaży inwestycji Gruszowe Sady w Olsztynie. — Planujemy, że wiosną budynek wejdzie w fazę pełnej realizacji. Na 2019 rok planujemy na Gruszowych Sadach również rozpoczęcie budowy 8 przestronnych domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestor, Marek Powązka posiada też grunty pod kolejne dwie inwestycje w obrębie Olsztyna. W 2019 roku będziemy bacznie obserwować sytuację na olsztyńskim rynku — kształtowanie się kosztów budowy i popytu na mieszkania i od tego uzależniamy start kolejnych projektów.

Praca wre także w firmie Mas-Bud:

— W dzielnicy Śródmieście powstaje „GRAND HOUSE Niepodległości”, nowa inwestycja zlokalizowana przy ul. Niepodległości w samym Centrum Olsztyna, w sąsiedztwie Parku Centralnego, rzeki Łyny i Starego Miasta, a przy tym w doskonale skomunikowanej części Olsztyna — mówi dyrektor Katarzyna Jekiel. — Starannie zaprojektowana architektura nowego budynku, w stylu klasycznym, z mansardowymi dachami i dużymi przeszkleniami, w którym powstanie łącznie 48 apartamentów w metrażach od 34,5 m2 do 152 m2, wraz z modernizowaną i unowocześnioną częścią już istniejącej zabudowy, stworzą niepowtarzalną formę nawiązującą stylem do klasycznej architektury Olsztyna. To idealne miejsce do zamieszkania i wypoczynku, gwarantujące poczucie komfortu i dające przestrzeń do życia, znakomite rozwiązanie dla wszystkich ceniących aktywne życie.

Z kolei w Leśnym Zakątku na Pieczewie powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, pięciokondygnacyjne, a w nich łącznie 105 apartamentów w metrażach od 31,4 m2 do 94,04 m2. Do mieszkań przynależą balkony lub tarasy oraz piwnice. Do dyspozycji mieszkańców oddajemy wspólne tereny zielone i plac zabaw dla dzieci. Miejsca postojowe będą dostępne w podziemnej hali garażowej, a część z nich, zgodnie z zagospodarowaniem terenu, będzie ogólnodostępna.
mmb

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB