Hybryda na taras!

2019-03-28 08:28:02 (ost. akt: 2019-03-28 08:34:36)

Taras to jest miejsce magiczne. Tu się odpoczywa po ciężkim dniu pracy. Tu się spożywa posiłki w rodzinnym gronie i zaprasza na kawę znajomych. Tu się czyta książki i napawa słońcem. Po czymś jednak na tym tarasie trzeba stąpać…

Balkon

Balkon

Terakota musi być mrozoodporna. Gres jest bezpłciowy, zimny i nijaki. Zwykłe drewno natychmiast złapie wilgoć, trzeba je będzie bezustannie impregnować i pilnować, żeby nigdzie nie wdarła się pleśń. Poszukując inspiracji oczywiście w sieci — trafiłam na absolutne cudo!

Czym są deski kompozytowe?

Deski kompozytowe, inaczej zwane hybrydowymi, uzyskuje się dzięki połączeniu wysokiej jakości drewna z nowoczesnymi polimerami oraz poprawiającymi skład i wytrzymałość produktu dodatkami. Tego rodzaju formuła zapewnia niezawodną trwałość i odporność na uszkodzenia, trudne warunki atmosferyczne, a także wilgoć oraz grzyby. Deski na etapie produkcji poddawane są również specjalistycznym zabiegom udoskonalającym i poprawiającym ich właściwości. Jedną z takich czynności jest szczotkowanie, które nadaje materiałowi cechy antypoślizgowe, niepowtarzalny wygląd oraz fakturę drewna.

Co je wyróżnia?

Deski kompozytowe wyglądem mogą przypominać naturalne drewno, jednak ich właściwości techniczne znacznie przewyższają cechy zwykłych drewnianych desek. Właśnie dlatego są coraz częściej wybieranym materiałem, wykorzystywanym zarówno na tarasach i balkonach, jak i przy budowie ogrodzeń. Wybierając deski kompozytowe można mieć pewność, że będą doskonale wyglądać przez długie lata, nie wymagając przy tym impregnacji ani odświeżania. Co więcej, deski kompozytowe ProDeck objęte są gwarancją na gnicie i butwienie aż do 25 lat. Długa gwarancja na tego typu uszkodzenia jest bardzo istotna w przypadku materiałów używanych w niezadaszonych miejscach, najbardziej narażonych na zmienne warunki atmosferyczne.

Taras

Montaż i pielęgnacja

Systemy kompozytowe to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią proste i wygodne rozwiązania. Deski kompozytowe, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, nie wymagają impregnacji — raz zamontowane będą nam służyły przez długie lata bez potrzeby jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika. Do pielęgnacji desek wystarczy jedynie woda z delikatnym środkiem myjącym. Warto również wiedzieć, że systemy kompozytowe to nie tylko deski — to również zestaw legarów, listew wykończeniowych i klipsów łączących, dzięki którym montaż tarasu, ogrodzenia czy elewacji przebiega szybko i sprawnie.

Sezonowanie, czyli deska — kameleon

W ciągu kilkunastu dni od momentu zamontowania deski kompozytowe mogą zmieniać swoją barwę. Jest to proces naturalny i wynikający z ekspozycji włókien drewnianych na promienie słoneczne. Zastosowanie drewna jako osnowy nadaje kompozytowi unikatowe właściwości oraz naturalny wygląd, jednak w znaczący sposób wpływa na to, jak deski będą zachowywały się w perspektywie czasu.

Deski kompozytowe podlegają procesowi sezonowania, który polega na stabilizacji zawartego w nich drewna pod wpływem działania czynników atmosferycznych. Proces ten trwa 1-4 miesiące, w zależności od stopnia ekspozycji na słońce oraz natężenia opadów. W tym okresie włókna drewna, które zostały odsłonięte w trakcie szczotkowania profili, podlegają charakterystycznemu procesowi „żółknięcia”, a kolor desek może w odbiegać od żądanego.

Deski kompozytowe pełnię koloru nabierają dopiero po okresie sezonowania, kiedy barwa powraca do koloru zbliżonego do pierwotnego. Po okresie sezonowania kolor zwykle jest o 0,5-1 tonu jaśniejszy od pierwotnego.
No i nadają się nie tylko na taras. Świetnie sprawdzą się też na balkonie, schodach. Można z nich też robić donice, całe ogrody zimowe, mola, ogrodzenia, a nawet baseny.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  • Polecamy

Biura nieruchomości - Olsztyn, Elbląg

Przetargi - Olsztyn, Elbląg

  • Ogłoszenie