Prosto z plaży do domu — urok aranżacji w barwach piasku

2011-08-03 10:00:00 (ost. akt: 2011-07-26 12:41:14)

Wakacyjne kolory to sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje tworzą efekt ożywiający wnętrza przez cały rok.

Ściana w kolorze rozświetlonego słońcem piasku rozgrzeje pomieszczenie, szczególnie gdy nadejdą jesienne pluchy i zimowe mrozy

Ściana w kolorze rozświetlonego słońcem piasku rozgrzeje pomieszczenie, szczególnie gdy nadejdą jesienne pluchy i zimowe mrozy

Autor zdjęcia: Cameleo

Prostym sposobem na wprowadzenie do mieszkania elementu radosnej atmosfery udanych wakacji jest pomalowanie ścian w ciepłych, jasnych kolorach. Wykorzystując do tego celu farbę strukturalną, możemy dodatkowo uzyskać atrakcyjny motyw zdobniczy.
— Charakterystyczna konsystencja farb strukturalnych sprawia, że doskonale sprawdzają się przy tworzeniu aranżacji, wykraczających poza ramy standardowego malowania ściany — twierdzi Bartosz Gołaszewski z firmy produkującej ścienne systemy dekoracyjne. — Łatwość aplikacji tych farb pozwala szybko i skutecznie otrzymać efekt podobny do powierzchni zdobionych tynkami dekoracyjnymi.

Podaruj sobie trochę słońca i piasku
Specjalne granulki, nadające gęstej farbie delikatną, piaskową strukturę sprawiają, że w prosty sposób możemy zaaranżować wystrój nawiązujący do letnich, słonecznych przestrzeni. O ostatecznym kolorze dekoracji decyduje wybór pigmentu, który mieszamy z farbą strukturalną bezpośrednio przed malowaniem. Różnorodność palety dostępnych barw pozwala precyzyjnie dopasować kolorystykę do indywidualnych oczekiwań domowników.
Farby strukturalne można nakładać zarówno na gładkie, jak i na nierówne powierzchnie. Stanowią więc praktyczny sposób na estetyczne ukrycie różnych niedoskonałości ściany. Ze względu na wysoką odporność są wykorzystywane zwłaszcza w korytarzach mieszkań czy w obiektach publicznych. Atrakcyjny efekt wizualny połączony z trwałością pozwala na długo zachować cieplejszy i bardziej przyjazny nastrój tych przestrzeni.

Obierz dekoracyjny kurs na południe
Ciekawym rozwiązaniem są także dekoracje stylizowane na dawne techniki wykończeniowe. Pokrycia zawierające specjalne białe cząstki w osłonie pigmentu bardzo wiarygodnie oddają wygląd starego tynku. Dzięki nim możemy stworzyć wystrój, który przeniesie nas w niepowtarzalny świat tętniących życiem, słonecznych uliczek, tak charakterystycznych dla gorącego południa Europy. Łącząc nowoczesną estetykę z urokiem zabytkowych miejsc, nadamy pomieszczeniom niepowtarzalny klimat.
Właściwy wybór farby czy tynku decyduje o całości wystroju pomieszczenia. Duża liczba gotowych do użycia barw i systemów dekoracyjnych sprawia, że pozornie banalny zabieg malowania ściany może stać się źródłem bardzo wielu inspiracji. Wykorzystując letnie dni na odświeżenie jej powierzchni, warto zastanowić się nad sposobami wprowadzenia do mieszkania słonecznych motywów, które będą rozgrzewać nieco atmosferę, gdy nadejdą długie jesienne i zimowe miesiące.

Rafał Śliwiak

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB