Jak Bronowice stały się modną dzielnicą Krakowa?

2020-01-28 17:29:01 (ost. akt: 2020-01-28 17:39:56)

Jak Bronowice stały się modną dzielnicą Krakowa?

Jak Bronowice stały się modną dzielnicą Krakowa?
Nowe mieszkania w Bronowicach cieszą się rosnącym zainteresowaniem kupujących. Sprawdźmy, jak z niewielkiej wsi pod Krakowem Bronowice zyskały miano jednej z najbardziej pożądanych dzielnic do zamieszkania w stolicy Małopolski.

Początki Bronowic


Nawet historycy nie są w stanie precyzyjnie określić, kiedy powstała wieś Bronowice. W którym momencie wybudowano tu pierwsze domy i pojawili się pierwsi mieszkańcy? W akcie lokacyjnym z końca XIII wieku występuje nazwa Brunowice, więc przypuszcza się, że pochodziła od Bruna lub Brunona. Taka nazwa stosowana była jeszcze w XVII wieku. Dziś kupujący nowe mieszkanie w Bronowicach w Krakowie nie zdają sobie pewnie z tego faktu sprawy.
Oficjalnie wiadomo, że historia Bronowic sięga końca XIII wieku. 9 maja 1294 roku w Bytomiu, na zlecenie proboszcza kościoła Mariackiego Reinbolta, wieś ta została lokowana na prawie niemieckim magdeburskim przez Dethmara Ketschera i jego syna Krystiana.

Przed I wojną światową wieś Bronowice została włączona przez Austriaków w obręb fortyfikacji Krakowa. Przez kilka stuleci, do połowy XIX wieku, była ona własnością parafii krakowskiego kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, czyli Kościoła Mariackiego.

Bronowice w granicach Krakowa


Formalnie Bronowice stały się częścią Krakowa po II wojnie światowej, za sprawą rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 października 1948 roku. Z czasem na terenie tej dzielnicy zaczęły powstawać nowoczesne osiedla, m.in. Rydla i Bronowice Nowe.

O nowych mieszkaniach w Bronowicach przeczytacie więcej na https://www.ekopark.pl/aktualnosci/nowe-mieszkania-bronowice-krakow/. To nieruchomości zlokalizowane przy ul. Przybyszewskiego i Sosnowieckiej. Szeroka oferta na nowe mieszkania w Bronowicach w Krakowie sprawia, że potencjalni kupujący mają z czego wybierać. Dzielnica ma wiele atutów, ponieważ znajdują się tu szkoły i przedszkola, tereny zielone, dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa, a przy tym dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum, zatem kupujący nowe mieszkanie w Bronowicach, mogą dzięki takiej inwestycji zaspokoić swoje wymagania odnośnie wymarzonego lokum.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB